Liverpool napolnil mrežo Crystal Palaca

Nogomet 19. Dec 202015:29 > 15:34 0 komentarjev
Firmino, Liverpool

Nogometaši Liverpoola, vodilne ekipe Premier lige, so na gostovanju kar s 7:0 premagali Crystal Palace. Po dva gola sta dosegla Firmino in Salah.

Odličen dan prvakov se je napovedal že v tretji minuti, ko je svoj prvi zadetek v Premier ligi dosegel Takumi Minamino. Crystal Palace je imel v nadaljevanju nekaj lepih priložnosti za izenačenje, vendar sta bila Jordan Ayew in Jeffrey Schlupp neuspešna.

Kazen je sledila v 35. minuti, ko je Roberto Firmino v kazenskem prostoru lepo našel Sadia Maneja, ki je počakal in zadel za 2:0. Liverpool je pred koncem prvega polčasa zadel še tretjič. Andrew Robertson je poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Roberto Firmino rutinirano zadel.

Drugi polčas se je začel na podoben način. Jordan Henderson je dobil žogo na robu kazenskega prostora in takoj ustrelil. Vratar Guaita ni imel nobenih možnosti in bilo je že 4:0.

SALAH ADUT S KLOPI

Mohamed Salah je v igro vstopil v 57. minuti kot menjava za Maneja. Deset minut kasneje je bil asistent pri zadetku Roberta Firmina, nato pa je še sam dvakrat zatresel mrežo. Najprej je v 81. minuti po kotu dobil podajo Matipa in ni mu bilo težko zatresti mreže. V 89. minuti je dobil podajo Oxlada-Chamberlaina in z roba kazenskega prostora z levico mojstrsko zadel za končnih 7:0.

Mohamed Salah, Liverpool

Liverpool je na 14 tekmah zbral 31 točk in ima 6 točk prednosti pred Tottenhamom, ki pa je odigral tekmo manj. Crystal Palace je z 18 točkami na 12. mestu.