Liverpool po eni uri strl mladeniče Aston Ville

Nogomet 8. Jan 202113:21 > 22:46 0 komentarjev
Aston Villa - Liverpool

Liverpool je v tretjem kolu FA pokala s 4:1 premagal Aston Villo, ki je zaradi okužb s koronavirusom igrala z mladinsko ekipo.

Ko je Sadio Mane zadel že v četrti minuti, je bilo pričakovati, da se bo Liverpool sprehodil do visoke zmage proti Aston Villi, pri kateri je začelo sedem igralcev njihove ekipe U23 in štirje iz ekipe U18.

Kljub temu, da so imeli prvaki več kot 85 % posesti žoge, novega zadetka ni in ni bilo. So pa zato šok doživeli v 41. minuti,  ko je s prvim strelom domačih v polno zadel Louie Barry, 17-letnik, ki se je kalil v šoli Barcelone. Barry je letos na 9 tekmah Premier lige 2 dosegel šest golov.

Louie Barry
Louie Barry

TRIJE GOLI V PETIH MINUTAH

Liverpool se je mučil vse do 60. minute, nato pa eksplodiral s tremi zadetki v samo petih minutah in odločil srečanje.

Najprej je s strelom z roba kazenskega prostora v polno zadel Georginio Wijnaldum za vodstvo z 2:1. Po tem zadetku je v igro vstopil Xerdan Shaqiri, ki je asistiral pri naslednjih dveh golih.

Najprej je podal Sadiu Maneju, ki je zadel z glavo, nato pa še Mohamedu Salahu, ki je s 15 metrov natančno meril v spodnji desni kot.

To je bilo tudi vse, kar je Liverpool potreboval in do konca se rezultat ni več spremenil.

WOLVES BOLJŠI OD CRYSTAL PALACEA

Na drugi današnji tekmi med prvoligašema je Wolverhampton z 1:0 izločil Crystal Palace. Edini zadetek je v 35. minuti dosegel Adama Traore, ki je dosegel svoj prvi gol po 33 tekmah.