Liverpool prek Ajaxa do zmage v skupini D

Liga prvakov 1. Dec 202022:09 0 komentarjev
Liverpool Ajax

Nogometaši Liverpoola so v 5. kolu Lige prvakov na domačem igrišču premagali Ajax z 1:0 in si kolo pred koncem zagotovili prvo mesto v skupini.

V prvem polčasu ekipi nista prikazali atraktivnega nogometa, omembe vredna je le priložnost Curtisa Jonesa v 6. minuti, ko je streljal z roba kazenskega prostora, vendar zadel le vratnico.

V drugem polčasu smo videli več akcije. Ajax je prvi zagrozil. Priložnost si je ustvaril Antony, ki se je znašel iz oči v oči z vratarjem, streljal nizko, vendar je Caoimhin Kelleher odlično ubranil.

Že v naslednjem napadu je Ajax zatresel vratnico. Sreče tokrat ni imel David Neres.

Le minuto kasneje pa je Liverpool zadel. Po predložku Williamsa z desne strani je vratar Andre Onana žogo pustil (verjetno misleč, da bo letela v avt) za njegovim hrbtom pa se je znašel Curtis Jones in brez težav zadel.

Na drugi tekmi skupine sta Atalanta in Midtjylland igrala 1:1. Josip Iličić je odigral drugi polčas.

Liverpool je na vrhu lestvice z 12 točkami in si je že zagotovil prvo mesto. Atalanta je druga z 8 točkami, Ajax jih je zbral 7, Midtjylland pa 1.