Luis Suarez zablestel na debiju v brazilski ligi

Nogomet 18. Jan 202310:20 0 komentarjev

Urugvajski napadalec Luis Suarez je odlično opravil prvi nastop za svoj novi klub. Ob zmagi Gremia v brazilskem superpokalu Recopa Gaucho s 4:1 proti Sao Luizu je že v prvem polčasu dosegel tri zadetke.

Petintridesetletni Luis Suarez je v prejšnji sezoni igral v domovini za Nacional, nedavno pa je okrepil Gremio, ki se je vrnil iz druge v prvo brazilsko ligo.

Suarez je svoj hat-trick dosegel že v prvem polčasu, natančneje v 38. minuti tekme. To mu je uspelo prvič po decembru 2013, takrat je še v dresu Liverpoola tri gole v prvem polčasu zabil proti Norwich Cityju v elitni angleški ligi.

Za Urugvajcem je sicer bogata klubska in reprezentančna kariera. Ob Nacionalu in Liverpoolu je igral še za Groningen, Ajax, Liverpool, Barcelono in Atletico Madrid, za Urugvaj pa je doslej zbral 137 nastopov ob 68 zadetkih. V karieri je sicer skupaj že presegel mejo 500 golov.