Malo je manjkalo in Gnezda Čerin bi bil veliki junak derbija

Nogomet 10. Apr 202222:22 > 22:26 0 komentarjev
Adam Gnezda Čerin je zadel, a z Rijeko izpadel iz igre za naslov. FOTO: Guliverimages.

Za nami je razburljiv 30. hrvaške nogometne lige, v kateri je Dinamo naredil pomemben korak na poti do novega naslova. Z 2:1 je zmagal v gosteh pri Rijeki, pri kateri je po golu slovenskega reprezentanta Adama Gnezde Čerine vse do zaključka tekme zaostajal, potem pa prišel do velikega preobrata. Zmagala sta tudi Osijek in splitski Hajduk.

Adam Gnezda Čerin je z drugim prvenstvenim golom sezone na najzanimivejši tekmi 30. kroga hrvaškega prvenstva Rijeko v vodstvo popeljal v šesti minuti, ko je zadel po podaji Issaha Abassa, nekdanjega napadalca Olimpije, ki si nogometni krog zdaj služi na Reki.

Vodstvo Rijeke, ki bi se z zmago spet vmešala v boj za naslov, je zdržalo do vse do samega zaključka tekme, potem pa so gledalci na polni Rujevici videli velik preobrat.

V 79. minuti je za 1:1 zadel rezervist Dinama, azerbajdžanski reprezentant Mahir Emreli, v 86. minuti pa je Zagrebčanom preobrat in zmago prinesel kapetan, makedonski reprezentant Arijan Ademi.

Gnezda Čerin je na igrišču prebil vseh 90 minut, po algoritmu Sofascora pa je bil z oceno 7,4 najbolje ocenjeni nogometaš na igrišču.

Haris Vučkić, ki je na zadnji tekmi zablestel z dvema goloma, tokrat ni igral zaradi bolečin v hrbtu.

Po tretjem porazu na zadnjih štirih tekmah je Rijeka izpadla iz boja za naslov. Za vodilnim Dinamom ima osem točk zaostanka. Za nameček je odigrala tekmo več.

Dinamu za ovratnik dihata Bohar in Jurčević

Precej drugače pa velja za Osijek, ki je danes z 1:0 zmagal v gosteh pri Slavenu Belupu in še vedno diha za ovratnik Dinamu. Na drugem mestu ima dve točki zaostanka za Zagrebčani, pa tudi tekmo več.

Mario Jurčević je za Osijek igral od prve do zadnje minute, medtem ko je Damjan Bohar na igrišče prišel v 73. minuti.

V igri za naslov je tudi Hajduk, ki ima na tretjem mestu sedem točk zaostanka za Dinamom, odigral pa je isto število tekem kot Zagrebčani.

Splitčani so na domačem stadionu že včeraj z 2:1 premagali Šibenik. Jan Mlakar je za Hajduk igral od 39. minute, ko je zamenjal poškodovanega Nikolo Kalinića.