Maribor po drami v Ljudskem vrtu do točke proti Muri

Nogomet 13. Mar 202219:59 0 komentarjev

Nogometaši Maribora in Mure so se v derbiju 27. kroga Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1). Gola sta dosegla Rok Kronaveter in Tomi Horvat.

Ljudski vrt je bil prizorišče obračuna vodilnega Maribora, ki je pred tekmo zaradi zdravstvenih težav ostal brez Nina Žuglja in Antoina Makoumbouja, ter četrtouvrščene Mure, branilke naslova. Tekma pa je zaradi kazni Nogometne zveze Slovenije in, kot pravijo v domačem klubu, zaradi ukrepov proti širjenju covida-19 minila brez navijaške podpore. Mura je bila dolgo časa na pragu zmage, kar bi bila njena tretja v tej sezoni na medsebojnih tekmah, a je Rok Kronaveter poskrbel za delitev točk.

Sobočani so prvič zagrozili že v peti minuti, toda odločilno je pred Mirlindom Dakujem posredoval Ažbe Jug. Pozneje so si nekaj obetavnih priložnosti priigrali tudi Mariborčani, ki še čakajo na vrnitev poškodovanega Martina Milca. Do strelov sta prišla Ognjen Mudrinski in Jan Repas, prvi je z glavo zgrešil cilj, drugemu pa je strel obranil Marin Ljubić. Ta se je izkazal nato tudi v 13. minuti, ko je zapovrstjo obranil nova poskusa Repasa in Mudrinskega.

Tekma je bila še naprej dinamična, Amar Beganović je v 19. minuti poskusil pri Muri, a je bil tudi on nenatančen. Deset minut pozneje je imel Mudrinski lepo priložnost, ko je že obšel vratarja, nato pa žogo poslal v zunanji del mreže. Takoj zatem pa se je poškodoval Murin vratar Ljubić, tako da ga je zamenjal Marko Zalokar.

Horvat izkoristil najstrožjo kazen

Ta je moral posredovati že v 36. minuti, ko je Marko Alvir zadel vratnico. V sodniškem dodatku je bil spet premalo natančen Repas, po pregledu videoposnetka pa so v sedmi minuti tega dodatka Sobočani prišli do najstrožje kazni zaradi igranja z roko Mirka Mutavčića. Z bele pike je bil zanesljiv Tomi Horvat.

Veselje Murašev po golu Horvata. Foto: Jure Banfi

Njegov soigralec Luka Bobičanec je zaradi težav z gležnjem med polčasoma mesto prepustil Alenu Kozarju, ki je kmalu streljal precej previsoko, Dakujev strel v kazenskem prostoru pa je v 50. minuti obranil Jug. Tudi sicer so si v tem prvem delu drugega polčasa več nevarnih situacij priigrali gosti, je pa v 75. minuti spet nase opozoril Mudrinski, ko je prišel do novega strela z glavo, Zalokar pa je dobro posredoval.

V 82. minuti pa so domači izenačili, Đorđe Ivanović je podal z leve strani, Marcos Tavares je žogo podaljšal proti drugi vratnici, tam pa je Rok Kronaveter iz prve žogo z močnim strelom poslal v mrežo. Ivanović je imel v 89. minuti priložnost tudi za vodstvo, toda žogo je poslal malo mimo vratnice. Na drugi strani je zaključno žogico za Muro zapravil Daku v 90. minuti, Tavaresu pa je gol na drugi zaporedni tekmi malce zatem preprečil Zalokar.

Maribor bo v 28. krogu v soboto gostil Celje, Mura pa bo gostovala v Sežani.

Maribor – Mura 1:1 (0:0)

Ljudski vrt, brez gledalcev, sodniki: Ponis, Brezar, Kalan.
* Strelca: 0:1 Horvat (45./11 m), 1:1 Kronaveter (82.).
* Maribor: Jug, Mutavčić, Mitrović, Watson, Sikošek, Antolin (od 75. Kronaveter), Repas, Alvir, Sellouki (od 80. Tavares), Šturm (od 46. Ivanović), Mudrinski.
* Mura: Ljubić (od 32. Zalokar), Gorenc, Karamarko, Pucko, Beganović (od 85. Kous), Šturm, Lorbek, Horvat, Bobičanec (od 46. Kozar), Daku, Mulahusejnović (od 85. Maruško).
* Rumeni kartoni: Mitrović, Repas; Mulahusejnović, Gorenc.

Konec tekme!

92. minuta: Tavares je bil skoraj znova junak Maribora, kot pred dnevi, ko je vijoličastim rešil točko v Kidričevem. Na drugi vratnici je sprejel žogo in hitro streljal, vendar se je Zalokar dobro postavil.

90. minuta: Po odlični podaji Horvata se je v priložnosti spet znašel Daku, a z levico iz ugodnega položaja streljal mimo vrat.

81. minuta: GOOOOOOL! Izenačenje v Mariboru! Rezervist Rok Kronaveter je silovito zadel po prečko iz desne strani kazenskega prostora, tekma se začenja znova.

Gol Kronavetra:

75. minuta: Mudrinski je bil znova nevaren za Maribor, tokrat z glavo, a se je z obrambo izkazal rezervni vratar Mure Zalokar, ki je že v prvem polčasu menjal poškodovanega Ljubića.

63. minuta: Karamarko je prišel do priložnosti za Muro, ki še naprej bolj preti, po predložku s prostega strela je bil pri podstavljanju noge premalo natančen.

56. minuta: Gorenc je imel priložnost za povišanje prednosti za Muro, a iz težkega položaja meril čez gol.

50. minuta: Daku je izkoristil fizično moč in se v samostojnem prodoru prebil v kazenski prostor in sprožil, vendar se je z obrambo izkazal Jug.

Začetek drugega polčasa!

45+7. minuta: Vroče je bilo v sodnikovem dodatku prvega dela, po fliperju v domačem kazenskem prostoru so se Mariborčani uspeli obraniti, a posredoval je VAR. Mutavčiča je v kaosu žoga zadela v zgornji del roke, kar so sodniki ocenili za najstrožjo kazen. Strel z bele točke je izvedel Horvat in goste povedel v vodstvo.

Gol za vodstvo Mure:

36. minuta: Alvir si je na levi strani kazenskega prostora žogo zaustavil na prsih in močno streljal, veselje mu je preprečila vratnica!

29. minuta: Po veliki napaki gostujoče obrambe se je Mudrinski znašel sam pred Ljubićem, ga preigral, a nato nastreljal le zunanji del mreže.

Priložnost Mudrinskega:

11. minuta: Prva večja priložnost tudi za domače. Z desne je močno streljal Repas, a je bil gostujoči vratar na mestu.

Priložnost Repasa:

5. minuta: Kakšna priložnost za Muro! Horvat je prodrl po levi in poslal oster predložek, a na drugi vratnici Daku ni zadel žoge, po vodi je splavalo vodstvo.