Meščani brez pomoči zvezdnikov ponižali Chelsea

manchester City

Manchester City je še drugič v tem tednu premagal Chelsea. Potem ko so meščani pred štirimi dnevi Londončane z 1:0 ugnali v angleškem prvenstvu, so bili danes od njih boljši še v pokalu FA (4:0).

Manchester City je obračun tretjega kroga FA pokala proti Chelseaju na domačem igrišču dobil s kar 4:0 in to kljub temu, da za moštvo nista nastopila njihova najboljša posameznika Erling Haaland in Kevin de Bruyne, ki sta obsedela na klopi.

Moštvo katalonskega trenerja Pepa Guardiole je vse dvome o zmagovalcu razrešilo že v prvem polčasu. Najprej je mrežo tekmeca v 23. minuti s prostega strela zatresel Riyad Mahrez, le sedem minut pozneje je bil z najstrožje kazni uspešen Julian Alvarez, za 3:0 pa je nato v 38. minuti po asistenci Kyla Walkerja zadel še Phil Foden. Končni izid 4:0 je pet minut pred iztekom rednega dela z drugim golom na tekmi z bele točke postavil Mahrez.

“Lepo je, da smo igrali, kot smo. Zabiti štiri gole in mrežo ohraniti nedotaknjeno, je zagotovo pozitivno. Vsako sezono skušamo čim dlje obstati v vseh tekmovanjih in letos še nikjer nismo izpadli. Tako moramo nadaljevati,” je po zmagi dejal Mahrez, ki ga v naslednjem krogu pokala s soigralci čaka dvoboj z zmagovalcem tekme med Arsenalom in Oxfordom..

Danes povsem nemočni Londončani so sicer na 18. tekmi njihovega trenerja Grahama Potterja vpisali še šesti poraz, pri čemer je zanimivo, da so pod vodstvom 47-letnika še drugič prejeli tri gole v prvem polčasu. Česa podobnega se jim sicer nikoli ni primerilo, ko jih je vodil Angležev predhodnik Thomas Tuchel.

Četrtoligaš presenetil Aston Villo

Za največje presenečenje kroga je sicer poskrbel četrtoligaš Stevenage, ki je na gostovanju z 2:1 ugnal Aston Villo. Poražence je v 33. minuti v vodstvo popeljal Morgan Sanson, za zasuk gostov pa sta nato poskrbela Jamie Ried in Dean Campbell v 88. in 90. minuti.

Stevenage sedaj čaka gostovanje pri Stoke Cityju, ki je s 3:0 ugnal Hartepool United.