Messiju se je to zgodilo prvič v petih letih, “krivec” PSG

Nogomet 13. Nov 202118:11 > 18:14 0 komentarjev
Lionel Messi na tekmi proti Urugvaju. FOTO: Guliverimages.

Lionel Messi je zaigral za Argentino pri zmagi v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2022 v Urugvaju in se vrnil po poškodbi. Sploh prvič v zadnjih petih letih se je zgodilo, da je v reprezentanci na igrišče vstopil s klopi. To se je zgodilo zaradi dogovora s PSG.

Pisali smo že o tem, da je Lionel Messi v tej sezoni zaradi težav z zdravjem izpustil kar sedem od 15 tekem PSG, medtem ko je v argentinskem dresu odigral vseh pet tekem in bil do tekme z Urugvajem na vseh na igrišču od prve do zadnje minute. Razlog? V pogodbi, ki jo je s PSG podpisal letos poleti, si je namreč izboril klavzulo, po kateri lahko o tem, ali bo igral za Argentino, odloča sam.

To seveda ni po godu PSG, zaradi česar je šel športni direktor Parižanov Leonardo ta teden v akcijo in z Argentinci dosegel dogovor, da na prvi tekmi po povratku po poškodbi Messi ne igra od prve minute, ampak največ 20 minut. Šestkratni dobitnik zlate žoge je tako na tekmi proti Urugvaju na igrišče vstopil v 76. minuti in Argentincem pomagal ohraniti vodstvo z 1:0, ki so ga južnoameriški prvaki obdržali do zadnjega sodnikovega žvižga.

Proti Braziliji najverjetneje spet od prve minute

“Odločili smo se, da smo z njim pazljivi, saj je imel v zadnjem času kar nekaj težav. Potrebujemo ga svežega za derbi z Brazilijo, ki je pred nami,” je po tekmi povedal selektor Argentine Lionel Scaloni.

Scaloni sicer ni spregovoril o tem, ali se je za takšno potezo odločil zaradi pritiska Parižanov. Je dal pa med vrsticami vedeti, da bo 34-letni zvezdnik PSG na velikem južnoameriškem derbiju, ki bo na sporedu v noči na sredo, verjetno spet igral od prve minute.

Messi je do zdaj za PSG v osmih nastopih v vseh tekmovanjih dosegel tri gole. Vse tri v treh nastopih v Ligi prvakov, medtem ko na prvenec v francoskem prvenstvu še čaka.