Milanič za konec leta na dramatičen način prekinil črn niz

Nogomet 23. Dec 202322:16 0 komentarjev
Darko Milanič. FOTO: Profimedia.

V Združenih arabskih emiratih nogometni prvoligaši nastopajo zadnjič pred zimskim premorom. Danes je bil na sporedu zanimiv slovenski obračun, Bani Yas Darka Milaniča je z 2:1 premagal Kalbo Andresa Vombergarja.

Eden najboljših slovenskih trenerjev Darko Milanič, ki je letos poleti nekoliko presenetljivo odšel na delo v Združene arabske emirate, je v zadnji tekmi letošnjega leta v 12. prvenstvenem krogu do zmage prišel na dramatičen način.

Njegov Bani Yas je pred domačimi navijači v Abu Dabiju po prvem polčasu zaostajal proti Kalbi z 0:1, v drugem polčasu pa prišel do preobrata in zmage z 2:1. In to na kakšen način, do zmagovitega gola je prišel v 94. minuti.

S to zmago je Milanič, nekdanji dolgoletni trener Maribora, prekinil črn niz. Zadnje tri tekme je namreč izgubil.

Za Kalbo je od 77. minute igral nekdanji napadalec Olimpije in tudi slovenske reprezentance Andres Vombergar, ki je v prvem delu sezone zabil štiri gole za svoj klub.

Bani Yas je v prvih 12 krogih zbral 16 točk in je na osmem mestu. Kalba ima štiri točke manj in je deseta. V ligi nastop 14 klubov.

Prvenstvo v Združenih arabskih emiratih se bo nadaljevalo februarja prihodnje leto.