Mura v derbiju kola boljša od Kopra

Nogomet 28. Nov 202015:49 0 komentarjev
FC Koper NŠ Mura

Nogometaši Mure so na derbiju kola 1. SNL premagali Koper z 2:1 in se (vsaj začasno) vrnili na vrh prvenstvene lestvice.

Na Fazaneriji sta do 79. minute mreži mirovali, nato pa je sledil razburljiv zaključek srečanja.

Po predložku z desne strani je bil v kazenskem prostoru v skoku najvišji Kai Cipot in domače povedel v vodstvo. Cipot se je izkazal za jokerja s klopi, saj je v igro vstopil le tri minute prej.

Sledila je ofenziva Kopra, ki je v 85. minuti prišel do izenačenja. Akcija se je začela na levi strani in po predložku je z glavo žogo v gol poslal Nardin Mulahusejnović. Malce kasneje je imel Koper novo priložnost, vendar po posredovanju Karničnika Krajinović ni zadel.

Odločitev je padla v sodnikovem dodatku. Po podaji s kota je Travner zadel vratnico, žoga pa se je odbila pred gol, kjer je bil najspretnejši Jan Gorenc in dosegel zmagoviti zadetek za Muro.

Mura ima zdaj 25 točk in je trenutno prevzela vodstvo v prvenstvu, Koper je z dvema točkama manj četrti.