Nova lovorika za Lionela Messija

Nogomet 1. Jun 202222:50 > 23:58 0 komentarjev
argentina, nogomet

Nogometaši Argentine so zmagovalci obračuna južnoameriških in evropskih prvakov oziroma tako imenovane finalissime. Na Wemblyju so se poigrali z Italijo in jo premagali s kar 3:0.

V že šestnajsti medsebojni obračun med obema reprezentanca so bolje krenili Argentinci, ki so večji del prvega polčasa narekovali ritem in bili konkretnejši. Pri južnoameriških prvakih se je igra bolj ali manj vrtela okoli njihovega kapetana Lionela Messija, ki je soigralce zaposloval s številnimi podajami. V 28. minuti je eno od teh uspešno izkoristil Lautaro Martinez in z neposredne bližine premagal nemočnega vratarja Italije Gianluigia Donnarummo.

Zadetek Lautara Martineza:

Ko je že kazalo, da bodo evropski prvki na odmor z golom zaostanka, pa se jim je v obrambi primerila nova napaka. Martinez se je otresel Leonarda Bonuccija, podal do Di Maria, ki je povišal na 2:0.

Zadetek Angela Di Marie:

Italija je v začetku drugega polčasa opravila kar tri menjave. Igrišče so zapustili Andrea Belotti, Federico Bernardeschi in Giorgio Chiellini, namesto njih pa so v igro prišli Gianluca Scamacca, Manuel Locatelli in Manuel Lazzari.

A tudi to ni prevesilo tehtnice na njeno stran. Še več, v 55. minuti bi po ponesrečeni podaji Bonuccija Argentina kmalu povedla s 3:0, a je Donnarumma žogo še pravočasno izbil z golove črte. Triindvajsetletnik se je sicer znova izkazal le nekaj minut zatem, ko je z dvema izvrstnima obrambama nov zadetek preprečil Di Marii.

Argentinci so se v nadaljevanju poigravali s tekmecem in si pripravili številne zrele priložnosti za povišanje vodstva. Svojo premoč so še zadnjič kronali v 94. minuti, ko je končni izid 3:0 za gavče po novi podaji Messija postavil Paulo Dybala.

Zadetek Paula Dybale:

Do današnje tekme sta evropski in južnoameriški prvak igrala dva podobna dvoboja. Leta 1985 je Francija v Parizu premagal Urugvaj z 2:0, leta 1993 pa Argentina v Mar del Plati po enajstmetrovkah Dansko.

Messi je tako še drugič v enem letu kot kapetan argentinske reprezentance dvignil reprezentančno lovoriko.