Najboljši med najboljšimi: Jan Oblak prejel še eno nagrado (VIDEO)

La liga 5. Jun 202510:51 2 komentarja
Jan Oblak
Foto: Aleš Fevžer

Slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak je konec maja postal najuspešnejši vratar v zgodovini španskega nogometnega prvenstva, saj je že šestič prejel prestižno nagrado Zamora, ki jo podeljuje časnik Marca za vratarja z najnižjim povprečjem prejetih zadetkov v sezoni.

Zdaj mu je vodstvo La Lige podelilo še priznanje za najboljšo obrambo sezone 2024/25. Vratar Atlética Madrida je bil ključen junak pri remiju proti Real Sociedadu v 9. krogu španskega prvenstva, kjer je z izjemno dvojno obrambo navdušil nogometno javnost. V 12. minuti tekme, ko je Atlético vodil z 1:0, je najprej ubranil natančen strel z glavo Martina Zubimendija v zgornji kot, nato pa še silovit volej Maročana Nayefa Aguerda po odbiti žogi.

V končnem glasovanju za najboljšo obrambo sezone je Oblak premagal konkurente Joana Garcío (Espanyol), Diega Condeja (Villarreal), Marka Dimitrovića (Leganés), Orjana Nylanda (Sevilla) in Sergia Herrera (Osasuna).

Zamora št. 6 in zgodovinski rekord

Dvaintridesetletni kapetan slovenske reprezentance, ki od leta 2014 brani barve Atlética, je s šesto nagrado Zamora postavil nov rekord. Priznanje, poimenovano po legendarnem vratarju Ricardu Zamori, se od leta 1958 podeljuje vratarju z najnižjim povprečjem prejetih zadetkov na tekmo – pod pogojem, da je nastopil na vsaj 28 tekmah po 60 minut.

Oblak je v minuli sezoni La Lige na 36 tekmah prejel 30 golov, kar pomeni količnik 0,83. Drugo mesto je zasedel Thibaut Courtois (Real Madrid) s količnikom 0,97, tretje pa David Soria (Getafe) z 1,03.

Za primerjavo: pet nagrad Zamora imata Víctor Valdés (2005–2012) in Antonio Ramallets, po štiri pa Juan Acuña in Santiago Cañizares.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje