Nemci na Euro s sedmico

Nogomet 7. Jun 202122:38 > 22:40
V polno je v Düsseldorfu meril tudi Timo Werner. FOTO: Guliverimages.

Nemška nogometna reprezentanca je z odliko opravila z generalko pred odhodom na evropsko prvenstvo. V Düsseldorfu je s 7:1 premagala Latvijo.

Nemci, ki bodo eni od favoritov letošnjega evropskega prvenstva, so navdušili predvsem v prvem polčasu, ki so ga dobili s 5:0. Ko je na začetku drugega polčasa zadel še napadalec Chelseaja Timo Werner, ki je v reprezentanci v polno meril prvič letos, se je zdelo, da utegne Latvija prejeti celo dvoštevilčno število golov, a so se Nemci potem umirili. Na koncu so zmagali s 7:1.

Omeniti velja, da je pri gostih v drugem polčasu igral branilec Olimpije Vitalijs Maksimenko.

Posebne časti je bil deležen nemški vratar Manuel Neuer, ki je vpisal jubilejni 100. nastop. Zvezdnik Bayerna Münchna je postal prvi vratar v zgodovini nemške reprezentance, ki je presegel ta mejnik.

Rekorder po številu nastopov v nemški konkurenci v absolutni kategoriji je sicer legendarni Lotthar Mätthaus, ki se je ustavil pri številki 150.

Nemčija, trikratna evropska prvakinja, bo na letošnjem evropskem prvenstvu nastopila v skupini F, že prihodnji torek pa bo v Münchnu odigrala poslastico. Pomerila se bo s svetovnimi prvaki Francozi.

Potem Nemce, od katerih se bo po koncu prvenstva poslovil dolgoletni selektor Joachim Löw (nasledil ga bo Hansi Flick), v Münchnu čaka še obračun z evropskimi prvaki Portugalci, za konec pa se bodo na istem stadionu pomerili še z avtsajderji skupine ‘smrti’, Madžari.

Prijateljska tekma:

Nemčija – Latvija 6:0 (5:0)
Strelci: 1:0 Gosens 19., 2:0 Gündogan 21., 3:0 Müller 27., 4:0 Ozols 39./a.g., 5:0 Gnabry 45., 6:0 Werner 50., 6:1 Saveljevs 75., 7:1 Sane 76.