Po Borussii spodrsljaj Bayerna izkoristila še Freiburg in Union

Bundesliga 22. Apr 202320:20 > 23. Apr 2023 21:27 0 komentarjev

Nemško prvenstvo se je v 29. krogu še dodatno zapletlo. Bayern je v Mainzu v prvem polčasu z golom Sadia Maneja povedel, a v drugem polčasu povsem razpadel. Domači so v 15 minutah Bavarcem nasuli tri gole in jim zadali prvi prvenstveni poraz pod vodstvom Thomasa Tuchla. Dortmund je tako dobil priložnost za prevzem vodstva in jo pograbil z obema rokama. Črno-rumeni so doma s suvereno predstavo odpravili Eintracht iz Frankfurta in se zavihteli na vrh Bundeslige.

Zanimivo dogajanje je bilo tudi v Leverkusnu, kjer je v nedeljo šesti Bayer gostil Leipzig na čelu s Kevinom Kamplom, ki se je minuli konec tedna veselil letošnjega prvega prvenstvenega zadetka. Domači so slavili z 2:0 in tako Leipzigu zadali udarec v boju za uvrstitev v ligo prvakov, saj so z ničlo v tem krogu izgubili dve mesti in s tretjega zdrsnili na peto. Slovenski vezist je igral prvi polčas.