Bayern ostaja kralj Bundeslige, Hertha do pomembne zmage

Bundesliga 24. Apr 202219:30 > 19:33 0 komentarjev
Thomas Müller je enajstič nemški prvak. Foto: AP Photo/Matthias Schrader via Guliverimage

Nogometaši Bayerna iz Münchna so še desetič zapored postali prvaki nemške Bundeslige. To so potrdili na derbiju proti Borussii iz Drotmunda, ki so ga dobili s 3:1. Pred zadnjimi tremi krogi je zdaj njihova prednost neulovljivih 12 točk. Do pomembne zmage v boju za obstanek je prišla berlinska Hertha, ki je v neposrednem dvoboju ugnala Stuttgart (2:0).

Bayern je potrdil status vladarjev nemške Bundeslige. Na vrhu Nemčije so še desetič v nizu. Naslov prvakov so z zadetki potrdili Serge Gnabry, Robert Lewandowski in Jamal Musiala, edini madež na izjemen dan Münchenčanov je bil zadetek Emreja Cana iz enajstmetrovke.

“Res smo veseli. Za nas je bilo pomembno, da po četrtfinalnem porazu v ligi prvakov proti Villarrealu v domačem prvenstvu v velikem slogu osvojimo naslov. Tega slavja pred 75.000 gledalci enostavno nismo smeli zamuditi,” je po tekmi dejal Manuel Neuer, ki je bil del ekipe ob vseh desetih zaporednih naslovih.

Za trenerja Juliana Nagelsmanna je to prvi naslov prvaka nemškega prvenstva. “Dobro smo odigrali in zasluženo postali prvaki. Če danes ne bi zmagali, bi bil to zagotovo velik, nepotreben udarec. Dejal sem že, da je bilo danes v igri precej in hvala bogu nam je uspelo,” je dodal Nagelsmann.

Svojevrsten rekord je postavil Thomas Müller, ki je še enajstič postal prvak nemške Bundeslige. Nihče nemškega prvenstva ni osvojil večkrat.

V 31. krogu nemške Bundeslige je bilo pestro tudi na ostalih tekmah. Leipzig je vse do 86. minute vodil proti Unionu Berlinu, na koncu pa ostal povsem brez točk. Gostje so slavili z 2:1. Zanimivo je bilo na dvoboju med Freiburgom in Borussio iz Mönchengladbacha. Gostje so že vodili z 2:0, nato je Freiburg rezultat preobrnil in povedel s 3:2, Lars Stindl pa je v 93. minuti Borussiji priigral točko. Slavil je tudi Bayer iz Leverkusna. Krog se je začel v Wolsfburgu, ki je s kar 5:0 premagal Mainz.