Benjamin Šeško potrdil sijajno formo: njegovo moč občutila tudi Borussia (VIDEO)

Bundesliga 28. Apr 202422:20 > 23:08 0 komentarjev
Benjamin Šeško
Benjamin Šeško Foto: Profimedia

Nogometaši Leipziga so v 31. krogu nemškega prvenstva na domači zelenici premagali Borussio Dortmund s 4:1 in naredili velik korak k neposredni uvrstitvi v ligo prvakov za sezono 2024/25. Drugi zadetek za domače je ob koncu prvega polčasa zabil slovenski napadalec Benjamin Šeško, ki je že pri 11 ligaških zadetkih v sezoni.

Leipzig je kljub zaostanku hitro našel pravi ritem in s štirimi zadetki ustavil Dortmundčane, ki jih v sredo čaka prva polfinalna tekma lige prvakov proti Paris Saint-Germainu.

Črno-rumeni so v 20. minuti povedli po lepem zadetku Jadona Sancha z roba kazenskega prostora, a je že štiri minute kasneje za izenačenje poskrbel Lois Openda s 24. golom v sezoni.

Svojega 11. pa je v drugi minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu dosegel Šeško, ki je za hrbet vratarja Gregorja Kobla pospravil odbito žogo po strelu od daleč.

Že v prvi minuti nadaljevanja je vodstvo povišal Mohamed Simakan, piko na i pa je postavil Christoph Baumgartner v 80. minuti.

Šeško je zelenico domačega stadiona zapustil v 70. minuti, drugi Slovenec pri Leipzigu Kevin Kampl pa je priložnost za igro dobil v 87. minuti.

Že okronani prvak Bayer Leverkusen je gostil tretjeuvrščeni Stuttgart in tudi po 31 tekmah ostal neporažen. Lekarnarji so remizirali z 2:2.

Nemško prvenstvo, 31. krog:

Petek, 26. april:
Bochum – Hoffenheim 3:2 (2:0)

Sobota, 27. april:
Bayern München – Eintracht Frankfurt 2:1 (1:1)

Augsburg – Werder Bremen 0:3 (0:0)

Leipzig – Borussia Dortmund 4:1 (2:1)
Benjamin Šeško je igral 70 minut in dosegel drugi gol za Leipzig, Kevin Kampl je igral od 87. minute

Freiburg – Wolfsburg 1:2 (1:0)

Bayer Leverkusen – Stuttgart 2:2 (0:0)