Bayer in Bayern s tremi točkami nazaj na vrh lestvice

Bundesliga 8. Okt 202321:25 0 komentarjev
Bayer Leverkusen

V nemški bundesligi sta se Bayer Leverkusen in Bayern München po današnjih tekmah 7. kroga vrnila na vrh lestvice. Bayer je spet prvi po zmagi s 3:0 proti Kölnu, z enakim izidom pa je Bayern premagal Freiburg in se povzpel na tretje mesto.

Stuttgart se je tako moral posloviti od prvega mesta, kamor je začasno skočil v soboto po zmagi nad Wolfsburgom s 3:1. Bayer ima zdaj 19 točk, Stuttgart 18, Bayern 17, prav toliko pa tudi četrta Borussia Dortmund. Eno manj ima peti Leipzig.

Bayer je proti zadnjemu Kölnu dosegel rutinsko zmago brez večjega naprezanja. Tekmece je načel Jonas Hofmann v 22. minuti, Jeremie Frimpong je vodstvo povišal v 32., piko na i je postavil Victor Boniface v 67. Za lekarnarje je to šesta zmaga v sedmih tekmah nove sezone in obenem najboljši start v zgodovini kluba.

Tudi Bayern je v večerni tekmi nalogo opravil zanesljivo. Freiburg je prav tako dobil tri gole, lahko bi jih še več, saj so imeli domači izrazito terensko premoč, predvsem Kingsley Coman pa številne priložnosti. Izkoristil je “samo” dve, zadel je v 12. in za potrditev zmage v 85. minuti, vmes je v 25. za 2:0 poskrbel Leroy Sane.

Že v soboto je Leipzig igral le 0:0 z Bochumom, zapravil pa je dve enajstmetrovki. Oba Slovenca pri saškem klubu sta začela v prvi postavi, Benjamin Šeško je igral do 57. minute, Kevin Kampl pa vso tekmo.

Borussia Dortmund je po zaostanku z 1:2 na koncu s 4:2 premagala v tej sezoni povsem razglašeni Union Berlin, Stuttgart pa je prav tako po zaostanku na koncu premagal Wolfsburg s 3:1. Vse tri gole je dosegel Serhou Guirassy, ki je zdaj že pri 13 golih, kar v samo sedmih krogih doslej v bundesligi ni uspelo še nikomur.