Nepopustljivi Slovenci nadoknadili dva zadetka zaostanka

Nogomet 21. Sep 202221:33 0 komentarjev

Slovenska reprezentanca do 19 let je v prvem krogu kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu prihodnje leto remizirala proti Severni Irski (2:2). Otoška reprezentanca je imela petnajst minut pred koncem zmago praktično že v žepu, a se borbeni varovanci Tončija Žlogarja niso predali in izvlekli točko.

Nekdanji slovenski reprezentant je na kvalifikacijski turnir, ki poteka na Nizozemskem, odpeljal zelo močno zasedbo. Kar precej nogometašev še ima prvoligaške izkušnje, člani izbrane vrste do 19 let so denimo Mitja Ilenič (Domžale), Niko Kasalo in Srđan Kuzmić (oba Mura), Tom Kljun (Tabor Sežana), Anel Zulić (Radomlje) …

Načrt pred tekmo s Severno Irsko je tako bila zmaga, a je nasprotnik po prvem polčasu vodil z 2:0, obakrat je zadel Patrick Kelly. Slovenci so se prebudili v zaključku tekme, ko je v 76. minuti izid znižal Srđan Kuzmić, v izdihljajih tekme pa je pomembno točko naši izbrani vrsti priigral Jaka Čuber Potočnik (Köln).

Po remiju Slovenci še upajo na napredovanje

V skupini se bodo varovanci Tončija Žlogarja pomerili še z Moldavijo in Nizozemsko. Prav lahko se zgodi, da bo o končnem drugem mestu, ki pelje v elitni del kvalifikacij, zdaj odločala tudi razlika v zadetkih. Moldavijo, ki naše fante čaka v soboto, bi veljalo odpraviti z visoko razliko …