Nesrečni Mount in njegovo prekletstvo Wembleyja

Nogomet 15. Maj 202211:28 > 11:29 0 komentarjev

V taboru Chelseaja še vedno ližejo rane po porazu v velikem finalu FA pokala proti Liverpoolu. Tragični junak londonskih modrih je bil Mason Mount, ki je v podaljšanji seriji zapravi odločilno enajstmetrovko. Za 23-letnega vezista se zdi hram angleškega nogometa kot zaklet.

Šestkrat je z veliko mero upanja in optimizma Mason Mount prišel na kultni Wembley, da v velikem finalu v zrak dvigne zasluženo lovoriko. A šestkrat je največji stadion v Angliji zapuščal sklonjene glave. Prvič se je to zgodilo v sezoni 2018/2019, ko je bil kot nogometaš Chelseaja posojen Derby Countyju, ki ga je tedaj vodil Frank Lampard. Ovni so se v tisti sezoni uvrstili v finale dodatnih kvalifikacij za preboj v Premier ligo, kjer pa jih je na zadnji stopnički zaustavila Aston Villa.

Na Wembley se je Mount nato vračal v majici angleške reprezentance, naslednji finale pa odigral leta 2020, ko se je v FA pokalu Chelsea pomeril z Arsenalom. Londonski obračun so dobili topničarji, nov poraz v finalu FA pokala pa je Mount doživel že naslednje leto, ko je njegovo ekipo ugnal Leicester.

Najbolj boleč finalni poraz je verjetno lanskoletni v finalu evropskega prvenstva, ko je Italija po kazenskih strelih premagala Anglijo in Mount je na oder znova prišel le po srebrno medaljo. V letošnji sezoni je ta isti žalostni sprehod naredil dvakrat, saj je Chelsea tako v finalu ligaškega pokala kot tudi v finalu FA pokala po enajstmetrovkah izgubil proti Liverpoolu.