Nevsakdanja izjava Guardiole po 30. lovoriki

Nogomet 25. Apr 202121:50 > 22:01

Trener Manchester Cityja Josep Guardiola je z zmago nad Tottenhamom z 1:0 prišel do 30. lovorike na svoji trenerski poti. Po njej je ostal skromen in dejal, da to ni bilo tako težko, kot se zdi.

“Vedno sem treniral velike klube, tako da mi je bilo lažje. S takšnimi ekipami je osvajanje lovorik lahko,” je z nevsakdanjo izjavo po velikem finalu na Wembleyju presenetil Josep Guardiola, ki je bil vesel, da je na kultnem angleškem stadionu prišel do nove lovorike, potem ko je prejšnji teden na njem po porazu s Chelseajem izpadel iz pokala FA.

Zelo smo veseli, da smo četrtič v nizu postali zmagovalci ligaškega pokala. Skušali smo zmagati, ustvarjali smo si priložnosti. Tudi Tottenham je imel iz protinapadov svoje, ampak mislim, da smo igrali dobro. Zasluženo smo zmagali,” je povedal Španec, ki se je z novo lovoriko okitil s pomočjo gola francoskega branilca Aymerica Laporteja v 82. minuti.

Guardiola je s Cityjem osvojil osmo lovoriko. Štirikrat je bil ligaški pokalni prvak, dvakrat je zmagal v prvenstvu, se razveselil dveh angleških superpokalov in tudi zmage v pokalu FA.

Z Bayernom je bil trikrat nemški prvak, dvakrat pokalni prvak, zmagal pa tudi na klubskem svetovnem prvenstvu in v evropskem superpokalu.

Z zbiranjem lovorik je začel pri Barceloni, s katero je bil dvakrat evropski prvak, dvakrat klubski svetovni prvak, dvakrat je osvojil evropski superpokal, osvojil pa tudi tri naslove španskega državnega in tri španskega superpokalnega prvaka, dvakrat pa Katalonce popeljal tudi do zmage v pokalnem tekmovanju.