Neymar zadeval in podajal, ‘carioce’ Copo začele z zmago

Nogomet 14. Jun 20218:21 > 8:32 0 komentarjev
Brazilija Neymar
REUTERS/Diego Vara

Copa America, južnoameriško prvenstvo v nogometu, se je kljub negotovosti v povezavi z novim koronavirusom, vendarle začela. Odprli so ga Brazilci s suvereno zmago 3:0 proti Venezueli.

V okviru skupine B so “carioce” prepričljivo začele z branjenjem naslova in Venezueli v mrežo poslali tri žoge. Poraz “outsiderja” je pričakovan, saj se še dan pred začetkom turnirja ni vedelo, ali bodo Venezuelci sploh nastopili, ker je bilo kar 12 članov osebja pozitivnih na novi koronavirus, vključno z igralci in subjekti strokovnega štaba.

Prvi zadetek za rumeno-modre je dosegel Marquinhos v 23. minuti in s tem napovedal gladko osvajanje treh točk. Drugi gol je v 64. minuti z enajstih metrov dosegel Neymar, končni izid pa je postavil Gabriel Barbosa. Brazilce v drugem krogu skupinskega dela 18. junija čaka Peru, Venezuelci se bodo merili s Kolumbijo.

Ta je včeraj z minimalnih 1:0 odpravila sosede iz Ekvadorja. Edini zadetek na srečanju je v 42. minuti po lepi uigrani akciji dosegel član argentinske Boce Juniorsa, Edwin Cardona.

Danes prvenstvo začenja tudi Lionel Messi, ki bo z Argentino ob 23. uri zaigral proti reprezentanci Čila. Prvenstvo gosti Brazilija.