Verbič se veseli pokalnega naslova

Getty images/Michael Regan

Ekipa FC Kobenhavna je z letošnjo sezono spet opravila odlično. Osvojili so dansko prvenstvo in pokal, pri čemer je pomemben delež pripeval tudi slovenski reprezentant, Benjamin Verbič.

Kobenhavn je še drugo leto zapored osvojil dvojno krono, v finalu pokala je aktualni državni prvak Danske s 3:1 ugnal mestnega rivala, Bröndby. Ekipa slovenskega reprezentanta Benjamina Verbiča je povedla v 61. minuti z golom Andreasa Corneliusa, Bröndby je izenačil deset minut kasneje prek Teemuja Pukkija

V samem zaključku tekme je Kobenhavn prišel do nove prednosti, potem ko se je Federico Santander odlično znašel pred golom Bröndbya, dve minuti kasneje pa je zmago potrdil Cornelius s svojim drugim golom.

Verbič je za nove, stare, pokalne prvake, odigral celo tekmo, medtem ko je pri Bröndbyu Gregor Sikošek celo tekmo presedel na rezervni klopi.