Werner poskrbel za Löwov sanjski jubilej

Getty Images/Martin Rose

Nogometaši Nemčije so na pokalu konfederacij v Rusiji s 3:1 ugnali Kamerun in si z zmago zagotovili polfinale ter prvo mesto v skupini B. Obračun med Čilom in Avstralijo se je končal brez zmagovalca (1:1).

Gett Images/ Laurence Griffiths

Nemčija je v drugem polčasu prikazala res dobro predstavo in se zasluženo razveselile druge zmage v skupini B. Izbranci Joachima Löwa se bodo v četrtek v polfinalu pomerili z Mehiko. Drugo mesto v skupini je zasedel Čile, ki se bo v sredo udaril s Portugalsko, zmagovalko skupine A.

150. srečanje Löwa na nemški klopi, so bolje začeli aktualni svetovni prvaki, ki so prvič zapretili v 21. minuti, ko je z 20 metrov mimo vrat streljal Emre Can. Le tri minute zatem je po natančni podaji Marvina Plattenhardta z glavo za las zgrešil Joshua Kimmich, vse pa je napovedalo, da bo Nemčija na obračunu diktirala tempo. Kamerunci so si najlepšo priložnost priigrali ob koncu polčasa, ko se je z obrambo po poskusu Andreja-Franka Zamba Anguissaja izkazal Marc-Andre ter Stegen.

Nemci so v drugem delu še dodatno pritisnili in povedli v 48. minuti, ko je Julian Draxler na robu kazenskega prostora domiselno zaposlil Kerema Demirbaya, ki je žogo zabil pod prečko. V 65. minuti so Kamerunci ostali brez izključenega Ernesta Maboukaja, ki ga je sodnik Wilmar Roldan, izključil po posvetu z videosodnikom.

Elf je takoj vnovčil številčno prednost, podajo Kimmicha je v gol pretvoril Timo Werner. A le dve minuti kasneje so Kameruncu znižali na 1:2, ko je iz bližine z glavo zadel Vincent Aboubakar. Upanje Afričanov je v 81. minuti dokončno potlačil Werner, ki je izkoristil podajo rezervista Benjamina Henrichsa. To je bila 100. zmaga za Löwa na klopi nemške izbrane vrste.

Čile ni uspel premagati Avstralije

Na drugi tekmi skupine B je Čile le remiziral z Avstralci. V 42. minuti je za slednje zadel James Troisi, ki je pred tem zapravil dve sijajni priložnosti.

Tudi v drugem delo bi Avstralci lahko prišli do povišanja prednosti, se je nekajkrat izkazal Claudio Bravo. V 68. minuti je Čile izkoristil redko priložnost in preko Martina Rodrigueza prišel do izenačenja ter napredovanja v polfinale.