Še ena lovorika v nemške vitrine!

Adam Nurkiewicz/Getty Images

Nemška mlada reprezentanca je svoji državi priborila še eno lovoriko, saj je v finalu evropskega prvenstva z minimalnih 1:0 premagala zvezdniško Španijo.

Španija je do finala prišla z maksimalnim izkupičkom štirih zmag na prav toliko tekmah, a je v finalu naletela na previsoko oviro.

Edini gol na tekmi je padel v prvem polčasu, natančneje v 40. minuti, ko je zmagovalca po strelu z glavo odločil Mitchell Weiser, sicer nogometaš Herthe. Španci so bili pričakovano več pri žogi, granitne nemške obrambe pa jim ni uspelo prebiti. Ostalo je pri 1:0, kar pomeni, da so Nemci drugič v zgodovini osvojili mladinsko evropsko prvenstvo, Španci pa ostali pri štirih naslovih.

NEMČIJA 1:0 ŠPANIJA
Weiser 40.

NEMČIJA: Pollersbeck,. Gerhardt, Kempf, Stark, Toljan, Haberer (od 83. Kohr), Gnabry (od 81. Amiri), Arnold, Meyer, Weiser, Philipp (od 87. Oztunali).

ŠPANIJA: Kepa, Jonny (od 51. Gaya), Vallejo, Mere, Bellerin, Ceballos, M. Llorente (od 83. Mayoral), Saul, Asensio, Sandro (od 71. Williams), Deulofeu.