Van Gaal: Premagali smo sami sebe

Nogomet ostalo 10. Mar 201510:30 > 10:32

Ljubljana – Po Aston Villi si je polfinale Pokala FA zagotovil še Arsenal, ki si je mesto med najboljšimi štirimi zagotovil s prvo zmago na Old Traffordu po devetih letih. Veliki junak nekdanji rdeči vrag Danny Welbeck, Angel Di Maria pa glavni osmoljenec.

“Že v slačilnici sem dejal, da smo jim podarili zmago in to je največje razočaranje. V drugem polčasu smo imeli prvo priložnost, vendar smo jim nato hitro pustili, da se vrnejo v tekmo,” je po grenkem porazu proti Arsenalu dejal trener Manchester Uniteda Louis Van Gaal. Topničarji so na Old Traffordu slavili prvič po 17. septembru 2006, ko so bili uspešnejši z 1:0, in ohranili možnosti, da ubranijo naslov v najstarejšem nogometnem tekmovanju na svetu.

Obračun je bolj odprl Arsenal. V 25. minuti je akcijo začel Mesut Ozil, žogo podaljšal do Alexa Oxlada Chamberlaina, ki je nato podal do Nacha Monreala, slednji pa je z levico zadel za vodstvo z 0:1. Veselje gostov je trajalo le štiri minute. Angel di Maria je z desne strani podal pred vrata, kjer je bil z glavo natančen Wayne Rooney. Trenutek odločitev je prišel v 61. minuti. Antonio Valencia je medlo podal proti vratarju Davidu de Gei, nastalo zmedo pa je izkoristil nekdanji rdeči vrag Danny Welbeck, ki je žogo porinil mimo španskega vratarja, nato pa zadel v prazno mrežo.

Srečanje je v zaključku še dodatno začinil Di Maria. Argentinec je v 76. minuti zaradi simuliranja sprva prejel rumeni karton, kmalu zatem pa po živčni reakciji za majico povlekel sodnika Michaela Oliverja, ki seveda ni veliko razmišljal in mu pokazal še eno opozorilo rumene barve ter pot v slačilnico. “Pred tekmo sem dejal, da je naš cilj priti med najboljše štiri v državnem prvenstvu. Lepo pa bi bilo, če bi osvojili tudi kakšno lovoriko. Dali smo vse od sebe, toda zapravili priložnosti. Premagali smo sami sebe,” je bil jezen Van Gaal, ki ni bil preveč navdušen niti nad potezo Di Marie: “Dokler je igral v Španiji je vedel, da se ne sme dotikati sodnika. Ni nobenega opravičila za njegov rdeči karton. Od njega to ni bilo najbolj pametno.”

Welbeck: Težko je bilo izločiti United”United je klub, ki mi veliko pomeni. Sem njihov navijač in težko mi jih je bilo izločiti. Šlo je za to, da ostanem profesionalen, ostanem osredotočen in motiviran- Ves čas sem se trudil, nato sem prestregel podajo Valencie in premagal De Geo ter zabil zmagoviti gol,” je bil po zmagovitem zadetku zadovoljen Welbeck, medtem ko je Arsene Wenger dodal: “Odigrali smo odlično tekmo in na koncu zasluženo zmagali. Stojimo trdno na nogah, želimo osvojiti vse lovorike. Ta zmaga nam je dala tudi samozavest za prvenstvo in Ligo prvakov.”

Arsenal se bo v polfinalu pomeril z boljšim iz dvoboija Bradford vs. Reading, za drugo finalno vstopnico pa se bo Aston Villa pomerila z zmagovalcem ponovljenega obračuna med Liverpoolom in Readingom.

Pokal FA, četrtfinale:

Manchester United : Arsenal 1:2 (1:1)74.285; Rooney 29.; Monreal 25., Welbeck 61.RK: di Maria 77./Manchester United

Liverpool : Blackburn 0:0

Bradford : Reading 0:0

Aston Villa : WBA 2:0 (0:0)Delph 51., Sinclair 85.RK: Grealish 92.; Yacob 80.