Corinthians sedmič postal prvak Brazilije!

Alexandre Schneider/Getty Images

Corinthians je novi prvak Brazilije, to jim je uspelo že tri kroge pred koncem z današnjo zmago nad Fluminensejem.

Gremio se je z minimalno zmago nad Sao Paulom, novim prvakom približal na sedem točk zaostanka. Ko pa je v drugi minuti srečanja Henrique Fluminense popeljal v vodstvo, domačim navijačem nikakor ni bilo lahko. V zraku je bilo čutiti napetost, domači Corinthians je za naslov tri kroge pred konce prvenstva potreboval zmago, na polčas pa so pred domačimi gledalci odšli z zaostankom.

Vendar drugi polčas je bil povsem drugačen, navijači niso bili več dolgo zaskrbljeni, saj je Jo v samo dveh minutah poskrbel za popoln preobrat, zadel je najprej v 47. in potem še v 49. minuti. Počasi se je že začelo slavje, od 85. minute dalje pa je bilo jasno, da imajo v Braziliji novega prvaka, saj je Jadson postavil končni rezultat 3:1.

S to zmago je Corinthians tri kroge pred konec s prednostjo 10-ih pred točk Gremiem sedmič postal brazilski državni prvak, prvič po letu 2015.