Konec EURA za Dobovičnikove fante, v polfinale Rusi

Nogomet ostalo 5. Feb 201813:02 > 13:13
NZS

Slovenska reprezentanca je v četrtfinalnem srečanju domačega evropskega prvenstva v futsalu z 0:2 izgubila proti Rusiji. Prvi gol za aktualne evropske podprvake je dosegel Eder Lima, "žebelj v krsto" slovenskim sanjam o polfinalu pa je 25 sekund pred koncem zabil Robinho.

Z izjemo druge polovice prvega polčasa je bila Slovenija enakovreden tekmec, imela kar precej časa žogo v svoji posesti, si za nameček ustvarila nekaj čudovitih priložnosti, a je Rusija na koncu bolje izkoristila peščico svojih priložnosti. Odločil je gol Lime v 27. minuti.

V tem trenutku je bila Rusija premočan nasprotnik. Nekoliko smo se iztrošili v skupinskem delu proti Italijanem. Vseh 14 igralcev je pravih reprezentantov. To je najboljša slovenska futsal generacija, fantje znajo “drgniti” in mislim, da so tudi gledalci to lahko začutili,” je povedal selektor Andrej Dobovičnik.

Po prvenstvu se lahko vsi mirno pogledamo v ogledalo, saj smo dali vse od sebe. Moramo dvigniti glave in se v naslednjih ciklusih še nekoliko bolj potruditi” je vidno razočaran pribil vratar Damir Puškar.

Potek tekme:

Začetek tekme s precej živčnosti. En rumen karton na vsaki strani. Na začetku 3. minute je rezultat 0:0. V 5. minuti je do lepe priložnosti prišel Žiga Čeh, za las je prehitel ruskega branilca, ustrelil mimo vrat, potem pa si rahlo poškodoval gleženj.

Lepa akcija v 10. minuti srečanja. Protinapad je izpeljala Slovenija, MatejFideršek je podal na levo, od koder je GašperVrhovec nastreljal vratarja. Le kot.

Nadaljuje se dobra igra naših. Najprej je Igor Osredkar pomeril z 10 metrov, po čemer je sledil kot. Nato je imel Kristjan Čujec na nogi vodstvo, a ga je žoga tik pred vrati presenetila. Z levico je “podal” vratarju Rusije.

V 13. minuti so zagrozili še Rusi. Podajo iz avta je izvedel Esquerdinha, Damir Puškar pa je pred Ivanom Čiskalo posredoval kot “hobotnica. Takoj zatem spet nekaj sreče za Slovenijo. Strel z razdalje je pred Puškarjem spremenil smer, a odletel mimo leve Damirjeve vratnice.

V 15. minuti je po podaji iz kota Eder Lima poskusil z volejem, zopet se je s parado izkazal Puškar. Rusija ima štiri prekrške, Slovenija le dva.

Gostje so popolnoma prevzeli pobudo. Na parketu je vse bolj prisoten tudi Robinho. Naleti favorizirane ruske ekipe se vrstijo. V 16. minuti zopet nevarnost po kotu Rusov. Podaja do Sergeia Abramova, ki je nakazal strel, si žogo poslal nekoliko  naprej in zaposlil našega čuvaja mreže. Kaj bi mi brez “Puške”?!

Bilo bi dobro, da se prvi polčas konča. Rusi oblegajo slovenska vrata. Vprašanje, koliko časa bo Slovenija zdržala. Enajst sekund do konca prvega dela srečanja, je ruski selektor poklical minuto odmora za dogovor pred zadnjim napadom.

Favoriziran nasprotnik je prišel do strela, a je Abramov pred Puškarjem žogi s peto spremenil smer nad prečko.

Začetek drugega polčasa. V 22. minuti je Fideršek želel podati v sredino do Vrhovcsa, a slednjega žoga ni našla. Sledila je podaja Rusov čez celo širino igrišča – iz avta proti nasprotnemu kotu do Lime. Ta je poskusil s “škarjicami”, a žogo zgrešil.

Slovenija je aktivna. Alen Fetić je najprej prodrl po desni in s “špico” nogometnega čevlja pomeril nekoliko mimo desne vratnice Georgija Zamtaradzeja. Levonogi nogometaš je le nekasj sekund kasneje poskusil z razdalje in zgrešil za kakšen meter.

Še enkrat več se je v 26. minuti izkazal Puškar, ki je uranil strel Ederja Lime. Sledil je rumeni karton za Čujca, ki bo ob morebitnem nastopu Slovenije v polfinalu žal manjkal.

V 27. minuti je slovenska obramba kapitulirala! Po bliskovitem protinapadu je akcijo uspešno zaključil Eder Lima. Pred tem je žogo na polovici Rusov izgubil Denis Totošković.

Slovenija je začela igrati brez vratarja, zeleni dres si je nadel Fetić. V 28. minuti jeod daleč močno sprožil Čujec, Zamtaradze je uspešno posredoval. Le minuto kasneje spet levica Čujeca, Ruse pa rešuje vratnica.

V 32, minuti lepa priložnost v igri brez vratarja. Do strela z osmih metrov je prišel Fideršek, ki je pomeril pol metra mimo leve vratnice Zamtaradzeja. Do konca tekme je še nekaj manj kot 7 minut.

Slovenija plete mrežo okoli gola Rusije, a žoga kroži prepočasi. V gol se je vrnil Puškar, ki pa je vrata hitro zapustil. Nadaljuje se obleganje na polovici evropskih podprvakov. Najlepša priložnost tekme za kapetana Osredkarja, z izvrstno obrambo pa je strel kapetana Slovenije spet obranil Zamtaradze.

Časa zmanjkuje. Do konca rednega dela srečanja so le še tri minute. Minuta odmora za Rusijo.