Lastnik Paoka na igrišče s pištolo!?!

Gabriele Maltinti/Getty Images

To se lahko zgodi samo v Grčiji. Potem ko je sodnik v 90. minuti derbija med Paokom in Aekom v Solunu razveljavil zadetek, so navijači ponoreli. Za piko na i pa je poskrbel kar lastnik solunskega kluba Ivan Savidias, ki je na igrišle prišel s pištolo za pasom.

Fernando Varela je v 90. minuti zadel za vodstvo Paoka proti vodilni ekipi prvenstva z 1:0, a že kmalu je prešerno veselje zamenjal bes. Sodnik je zadetek razveljavil zaradi domnevnega prepovedanega položaja, kar je sprožilo nerede tako na tribunah kot igrišču. Navijači so ponoreli, na zelenici pa se je začelo prerivanje med igralci obeh ekip.

Ob tem je na igrišče prišel tudi lastnik Paoka Ivan Savidis, ki je imel ob sebi telesne stražarje, za pasom pa pištolo. Vodilni možje Aeka trdijo, da je grozil sodnikom in tudi njihovim predstavnikom. Zaradi vsega naštetega so se nogometaši Aeka odločili, da se na igrišče ne vrnejo. Tekmo so prekinili, razjarjene navijače pa le s težavo spravili s slovite Toumbe, ki velja za enega najbolj vročih stadionov na stari celini.

Iz Aeka so kasneje sporočili, da bodo tako na grško zvezo kot na Fifo poslali vse potrebne dokumente, s katerimi bodo še podkrepili nedopustno dogajanje.

Kdo je Ivan Savidis? Gre za enega najbogatejših Rusov, ki ima tudi grško državljanstvo. Obogatel je s trgovanjem s tobakom in je nekdanji član ruske dume in osebni prijatelj ruskega predsednik Vladimirja Putina.