Gareth Bale odpihnil Kashimo za nov finale Reala

Nogomet ostalo 19. Dec 201818:09 > 18:11
Twitter

Gareth Bale je s hattrickom na drugi polfinalni tekmi Real Madrid popeljal v finale Svetovnega klubskega prvenstva. Kashima Antlers je proti Špancem izgubila s 3:1. V finalu galaktike čaka domača ekipa Al Aina in ZAE.

Real Madrid se je danes še tretjič zapored uvrstil v veliki finale svetovnega klubskega prvenstva. Na drugi polfinalni tekmi so s 3:1 ugnali Japonsko Kashimo Antlers in se na krilih Garetha Balea uvrstili v veliki finale, kjer se bodo pomerili z domačo ekipo Al Aina.

Prelomni trenutek tekme je bil minuto pred koncem prvega polčasa. Ko je že vse kazalo, da bosta ekipi odšli na odmor brez zadetkov, sta z lepo akcijo udarila Bale in Marcelo. Slednji se je izkazal z lepo podajo, Valižan pa je žogo brez večjih težav poslal v daljši vratarjev kot.

V drugem polčasu so si Japonci pred svojim kazenskim prostorom privoščili neumno napako, ki jo je z drugim zadetkom na tekmi izkoristil Bale. Pri Azijcih se je zgodil razpad sistema in le tega so galaktiki izkoristili še dve minuti pozneje, ko je Brazilec Marcelo lepo podal do Bale, ki je zabil hattrick in praktično odločil zmagovalca.

Končni rezultat in tolažilni gol za Kashimo je v 78. minuti prispeval Shoma Endo.

Finale med Realom in Al Ainom bo na sporedu v soboto 17:30.