Mladi Nizozemci ubranili naslov

Charles McQuillanGetty Images Sport

Mladi nogometaši Nizozemske do 17 let so postali evropski prvaki v nogometu. V Dublinu so na finalnem srečanju ugnali "Azzurre".

Gledalci so spremljali ponovitev lanskoletnega finala, ko so “tulipani” slavili po streljanju enajstmetrovk, tokrat pa rivale premagali s 4:2. Nizoemci so si naslov praktično zagotovili že v prvem polčasu, ko so v polno merili Sontje Hansen, Naoufal Bannis ter Ian Maatsen.

Lorenzo Colombo je v 56. minuti znižal na 3:1, a je vse upe Italijanov v 70. minuti pokopal Naci Unuvar. Colombo je minuto pred koncem le še omilil poraz. Nizozemska, Italija, Španija, Francija in Madžarska so si z dobrim nastopom zagotovili uvrstitev na SP v nogometu igralcev do 17 let, ki ga oktobra letos gosti Brazilija.