Real grešil, Bayern pa galaktike surovo kaznoval

Christian Kaspar-Bartke/Getty Images

V Houstonu je bila ponoči na sporedu prijateljska tekma med Bayernom in Realom iz Madrida v okviru mednarodnega pokala prvakov. Bavarci so galaktike premagali s 3:1.

Real Madrid je danes odigral šele prvo prijateljsko tekmo v novi sezoni in kar malce razočaral svoje navijače. Bayern iz Munchna je namreč v Houstonu slavil s 3:1.

Zinedine Zidane se je odločil za praktično najmočnejšo postavo, v kateri je debitiral tudi Eden Hazard. V prvem polčasu so gledalci videli en sam zadetek in sicer ga je v 15. minuti dosegel Corentin Tolisso, po napaki Reala so Bavarci zadeli iz hitrega protinapada.

V drugem polčasu sta oba trenerja opravila številne zamenjave. Real je zaigral s povsem drugačno postavo. Priložnost, da prvič v dresu belega baleta zaigrajo so dobili: Luka Jovič, Ferland Mendy, Rodrygo in Takefusha Kubo.

V nadaljevanju je Bayern zelo hitro prišel do dveh zadetkov in vodstva s 3:0. V 67. minuti je bil najprej uspešen Robert Lewandowski, dve minuti poznej pa še Serge Gnabry.

Real je v celem obračunu zapravil kar nekaj priložnosti za zadetek. Na koncu so do častnega zadetka prišli v 85. minuti, ki ga je s prostega strela dosegel brazilski debitant Rodrygo.