Benzema in Ronaldo popeljala Real v finale

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nogometaši Real Madrida so z 2:0 premagali mehiško Americo in se uvrstili v finale Svetovnega klubskega prvenstva.

Madridčani so se z zanesljivo zmago pričakovano uvrstili v finale, zadetka pa sta padla ob koncih polčasov. Zinedine Zidane je na igrišče poslal zanimivo enajsterico, ki je vseeno povsem nadigrala Americo.

Prvi gol je v sodnikovem dodatku prvega polčasa dosegel Karim Benzema, ki je izkoristil krasno globinsko podajo Tonija Kroosa.

V drugem delu so zobe pokazali tudi Mehičani, a niti ena žoga ni končala za hrbtom Keylorja Navasa. Zelo aktiven je bil prvi zvezdnik kraljevega kluba Cristiano Ronaldo, ki je skozi vso tekmo veliko poskušal in bil za trud nagrajen šele v tretji minuti sodnikovega dodatka, ko je zadel za 2:0.

Pri zadetku Portugalca je glavni sodnik, zaradi suma prepovedanega položaja, uporabil pomoč video tehnologije, ki je pokazala, da Ronaldo ni bil prehiter. Po priznanem zadetku so se Španci lahko veselili zaslužene uvrstitve v finale.

Sklepno dejanje turnirja bo na sporedu v nedeljo, 18. decembra, v finale pa se je že včeraj uvrstila japonska Kashima.