Kitajski nogometni klubi z nesramno visokimi proračuni kupujejo nogometaše vseh generacij in se ne sprašujejo, koliko jih bi to stalo. Zdaj so se pojavile novice, da bi si kitajski nogometni moguli želeli na Daljni vzhod pripeljati tudi najbolj znane nogometne sodnike.
Kitajski nogometni svet dobiva zagon z neverjetnimi količinami denarja in pripravljenosti za vlaganje v infrastrukturo, kar pa je posledica odločitve kitajske vlade, ki bo v naslednji 10 letih v nogomet in njegov razvoj vložila več sto milijard evrov.
Potem ko so nekateri zvzedniki že zapustili svoja moštva v Evropi, kjer so se borili za največje lovorike, in odšli na Kitajsko po lepši zaslužek, so zdaj v javnost pricurljale novice, da tudi najboljši sodniki dobivajo ponudbe za delo. Eden izmed tistih, ki so prejeli resno ponudbo je tudi eden najboljših angleških nogometnih sodnikov Mark Clattenburg.
Clattenburg ni razkril, koliko so mu pripravljeni odšeti vodilni možje kitajske nogometne superlige, a jasno je, da so bili zelo interesirani, saj so bili pripravljeni organizirati vrhunski angažma za sodnika, kakršen je Clattenburg.
Ni novost, da nogometne zveze angažirajo tuje sodnike za sojenje tekem njihovega prvenstva in da za to tudi pošteno plačajo. Eden izmed teh primerov je tudi srbski sodnik Milorad Mazić, ki svoj kruh (in veliko njega) služi v Združenih arabskih emiratih.