Flamengo po sanjskem preobratu do pokala Libertadores

Manuel Velasquez, Getty Images Sport

Letošnji zmagovalec tekmovanja Copa Libertadores je Flamengo, ki je do naslova prišel po neverjetni končnici. Brazilski velikan je z 2:1 ugnal branilca naslova River Plate.

Nori preobrat Flamenga je spomnil na finale lige prvakov leta 1999, ko je Manchester United v sodniškem dodatku prišel do zmage proti Bayernu.

River Plate je na Minicipalu povedel že v 14. minuti, ko je zadel Rafael Santos Borre. Flamengo je bil nato večji del tekme povsem nebogljen nasprotnik, prvo resno priložnost pa so si Brazilci pripravili v 57. minuti.

Dolgo časa je delovalo, da bo tekmo odločil zadetek iz prvega polčasa, nato pa je na sceno stopil Gabriel Barbosa, ki je v 89. in 92. minuti zrežiral epski preobrat.

Nogometaši Riverja so bili po prejetih golih povsem šokirani, do konca tekme pa smo videli tudi dva rdeča kartona. Pri Riverju ga je prejel Palacios, pri Flamengu pa Barbosa. To ni vplivalo na končni razplet in Brazilci so se razveselili epske zmage.

Flamengo je ove godine došao do druge titule u takmičenju, i to nakon 38 dugih godina čekanja.

Barbosa je na 38 mečeva u takmičenju ostigao 30 golova.