Real v finalu španskega superpokala

Nogomet ostalo 8. Jan 202021:20 > 21:21
Francois Nel, Getty Images Sport

Real Madrid je v prvem polfinalu španskega superpokala premagal Valencio s 3:1.

To je bil prvi obračun španskega superpokala v tem formatu, igra pa se v Savdski Arabiji. Na stadionu Kralja Abdullaha v Jedhi, je Real do vodstva prišel v 15. minuti, zadel je Toni Kroos. Nemec se je podpisal pod mojstrovino, vratarja netopirjev Domenecha je premagal direktno iz kota.

Šest minut pred koncem polčasa je beli balet povišal svojo prednost. Iz neposredne bližine enajstmetrovke je mrežo Valencie za vodstvo z 2:0 z volejem zatresel Isco.

V 65. minuti so galaktiki razblinili vsak dvom o prvem finalistu superpokala, zasluge za to pa gre pripisati dvojcu Jović – Modrić. Mlajši Luka je z okoli 20-ih metrov zaposlil starejšega Luko, ki je pretental nasprotnika in mojstrsko, s plasiranim strelom, spravil žogo v mrežo Domenecha.

Poraz Valencie je v zadnji minuti ublažil Dani Parejo, ki je po igranju z roko Sergia Ramosa uspešno izvedel strel z bele točke.

Real se bo za naslov superpokalnega prvaka pomeril z boljšim iz obračuna Barcelona – Atletico. To srečanje je na sporedu v četrtek.