Od vodstva z 0:2… Shrewsbury šokiral Liverpool!

Nogomet ostalo 26. Jan 202019:48 > 19:52
Catherine Ivill, Getty Images Spor

Tretjeligaš Shrewsbury je pred domačimi gledalci pripravil veliko presenečenje in proti Liverpoolu v 1/16 finala FA pokala izsilil povratno tekmo. Redsi so sicer vodili že z 2:0, nato pa so na koncu le remizirali z 2:2.

Jurgen Klopp je gostovanje pri tretjeligašu Shrewsbury začel v rezervni postavi, ki je za redsi na pokalni tekmah že stalnica. Od malce bolj znanih prvokategornikov so začeli: Divock Origi, Takumi Minamino, Fabinho, Dejan Lovren, Joel Matip in Adrian.

Kljub temu so bili redsi v prvem polčasu boljši nasprotnik. Do vodstva pa so prišli že v 15. minuti, ko je zadel mladi 18-letni Curtis Jones. Tudi začetek drugega polčasa je bil za evropske klubske prvake sanjski, saj so že v 46. minuti povedli z 2:0, avtogol je namreč zabil Donald Love.

In bolj kot ne vsem je bilo jasno, da bo Liverpool napredoval v osmino finala. Ampak samo do 65. minuti, ko je iz enajstmetrovke natančno meril Jason Cummings in znižal na 2:1. Liverpool je trepetal, domači pa so preko istega nogometaša izenačili v 75. minuti.

V nadaljevanju je v igro Klopp poslal kar tri svoje prvokategornike, vendar se rezultat do konca tekme ni spremenil. Kar pomeni, da je Shrewsbury izsilil povratno tekmo FA pokala, ki bo na Anfieldu.