Belorusko prvenstvo odprla zmaga Vitebska

Getty Images

Nogometno mrtvilo je prekinil začetek beloruskega državnega prvenstva, kjer se očitno požvižgajo na grožnje epidemije koronavirusa. Uvodno srečanje Premier lige sta odigrala Vitebsk in Gorodeja, zmage so se veselili domači.

Sezono Belorusi igrajo v poletnem času, z začetkom marca in koncem v jeseni. Novo prvenstvo so uspešno začeli igralci Vitebska v modrih dresih, ki so prevladovali celoten prvi polčas in prednost kronali z zadetkom v 20. minuti.

Akcija, ki je stekla po levi strani, se je zaključila z avtogolom Dmitrija Ignatenka. Ta je želel žogo izbiti pred enim izmed treh Brazilcev v moštvu domačih, Diegom Santosom.

Omeniti velja še to, da je Vitebsk celoten drugi polčas zdržal z igralcem manj, saj je ob zaključku prvega dela rdeči karton (drugi rumeni zelo strogo) prejel branilec Maksim Kalenčuk.

Na drugi sobotni tekmi 1. kroga beloruske Premier lige je Isloč prav tako z minimalnih 1:0 odpravili Neman iz Grodnega. Zmagoviti zadetek je v 88. minuti dosegel Momo Yansane. Gostje so od 43. minute naprej igrali z igralcem manj, ko je bil izključen Zoran Marušić.

Še kot zanimivost: Beloruska nogometna zveza se je po posvetu s predsednikom države Aleksandrom Lukašenkom odločila, da do srečanja za zdaj ne bodo potekala za zaprtimi vrati. Naslov prvaka iz sezone 2019 brani Dinamo Brest.