BATE znova na vrhu, Balkanci zrušili Slutsk

Print screen/SK

V derbiju 9. kroga beloruske Premier lige med vodilnima ekipama je BATE Borisov s 3:0 odpravil Slutsk. Miha Goropevšek z Dinamom iz Minska v nedeljo gosti Isloch - ob 16:00 v živo na SK 1.

Že v četrti minuti srečanja je Nemanja Milić po podaji Bojana Nastića zadel za vodstvo domačih. Nekdanji igralec Crvene zvezde je dosegel tretji zadetek na zadnjih dveh tekmah.

Dvajset minut kasneje je kapetan Igor Stasevich (zadel je na tretji tekmi zapored) s sijajnim golom iz prostega strela podvojil prednost BATE-ja.

Minuto kasneje so sodniki zaradi prepovedanega položaja razveljavili zadetek branilca domačih Jakova Filipovića. V nadaljevanju srečanja je BATE prepustil pobudo gostom, ki niso uspeli resneje ogroziti domačih vrat.

Vse dvome o zmagovalcu je dvajset minut pred koncem razrešil rezervist Pavel Nekhajchik, ki je zadel po podaji Aleksandra Filipovića.

Ekipa iz Borisova je z zmago znova prevzela vodstvo na lestvici Premier lige z 19 osvojenimi točkami, medtem ko je Slutsk četrti s tremi točkami manj.

Bate v naslednjem krogu v sredo čaka nov derbi proti Dinamu iz Bresta, s katerim se bo pomeril tudi naslednji konec tedna v okvifu finala pokalnega tekmovanja.