MLS: Hrvat prinesel naslov Portlandu!

Nogomet ostalo 12. Avg 20208:52 > 8:55
Sam Greenwood/Getty Images

Nogometaši Portland Timbers so osvojili naslov prvaka lige MLS, potem ko so v finalu premagali Orlando City z 2 : 1.

Ekipa iz Oregona je do naslova prišla z zadetkom hrvaškega branilca Daria Župarića, ki je v 66. minuti tekme na Floridi dosegel odločilni gol.

Po strelu iz kota na desni strani in gneči v kazenskem prostoru, se je nekdanji igralec Rijeke odlično znašel pet metrov od gola in žogo preusmeril v mrežo za zmagoviti zadetek. To je bil celo njegov prvi gol v tej sezoni!

Timbersi so povedli z 1 : 0, ko je v 27. minuti po lepi podaji iz prostega strela žogo z glavo v gol poslal Larrys Mabiala.

Orlando je izenačil v 39. minuti, strelec je bil Maxi Pereyra.

V ekipi Portlanda je tudi slovenski vratar Aljaž Ivačič, nekdanji čuvaj mreže Radomelj in Olimpije, ki je bil v finalu na klopi.