LE: Mata za napredovanje Uniteda, Roma izpadla

Alex Livesey/Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda, Ajaxa, Anderlechta, Lyona in Schalkeja so se uvrstili med najboljših osem ekip letošnje Lige Evropa.

Pred tem so si napredovanje zagotovili že Bešiktaš, Genk i Celta.

Najbolj razburljivo je bilo v Rimu, kjer si je Lyon napredovanje zagotovil kljub porazu z 1:2. Francozi so povedli v 16. minuti, ko je zadel Mouctar Diakhaby, Kevin Strootman je le minuto kasneje izenačil.

“Volkulja” je do prednosti prišla po avtogolu Lucasa Tousarta v 60. minuti, kar je domačim navijačem vlilo upanje, da bodo njihovi ljubljenci z novim golom prišli do četrtfinala. Pa so se ušteli. Roma je sicer imela priložnosti in pobudo, a gola ni dosegla in Lyon je med osem najboljših.

United je po remiju v Rostovu rusko zasedbo gostil v Teatru sanj in imel precej težav. Domači gledalci so si pošteno oddahnili v 70. minuti, ko je gol vendarle dosegel Španec Juan Mata.

“Rdeči vragi” so dominirali, žogico so imeli kar 78 odstotkov igre v svoji posesti,k a če bi na koncu prejeli gol, bi se na Old Traffordu igrali podaljški.

Borussia je v Mönchengladbachu proti Schalkeju na polčas odšla z vodstvom 2:0. Za domače sta v prvem delu zadela Andreas Christensen ter Mahmoud Dahoud in kazalo je, da je četrtfinalist znan, saj se je prva tekma v Gelsenkirchnu odigrala z neodločenih 1:1.

Vendarle se gostje niso predali, v drugem polčasu krenili na vse ali nič in dobili četrtfinale. Strah v kosti domačina je najprej v 54. minuti zgolom za 2:1 nagnal Leon Goretzka, v 68. minuti pa je izenačil Nabil Bentaleb (11-mtrovka) ter poskrbel za veselje navijačev iz regije Vestfalen.

Ajax je na Amsterdam Areni nadoknadil gol zaostanka (1:2) iz prvega dvoboja s Kobenhavnom. Evropski klubski prvak iz sezone 1994/95 je že do polčasa vodil 2:0 in prednost ohranil do konca. Strelca za nizozemsko ekipo sta bila Bertrand Traore (23. minuta) in Kasper Dolberg z enajstih metrov (45+2 min).

Anderlecht je ciprski Apoel tudi na povratni tekmi premagal z 1:0, strelec edinega zadetka pa je bil Frank Acheampong. Slovenija tako pred zaključnimi boji tekmovanja ostaja brez predstavnika, saj sta tako Miha Mevlja (Rostov), kot Benjamin Verbič (Kobenhavn), izpadla.

Žreb četrtfinalnih parov Lige Evrope bo jutri ob 13.uri.