Škotska: Celtic je že prvak!

Getty Images/Simon Hofmann

Nogometaši Celtica so osvojili svoj 48. naslov škotskega prvaka. Slavje jim je prinesla gladka zmaga (5:0) v Edinburghu proti Heartsu.

Do konca ligaškega dela tekmovanja so še trije krogi, potem pa se bo odigralo še pet krogov v zaprti skupini za prvaka, vendar Celtic je svoj posel že opravil, saj ima 25 točk naskoka pred drugouvrščenim Aberdeenom.

Klub z Glasgowa je osvojil že šesti naslov prvaka zapored, kar je najdaljši niz v zadnjih dveh desetletjih, ko se je končala nadvlada Rangersov, ki je trajala devet let.

Pred približno 17.000 gledalci so si zeleno-beli zmago zagotovili praktično že v prve pol ure tekme. Junak srečanja je bil Scott Sinclar, ki je dosegel tri gole (24., 27. in 84. minuta). Preostala gola sta dodala Stuart Armstrong (55. minuta) in Patrick Roberts (61. minuta).

Zanimivo je, da je naslov Celtica šele prva trenerska trofeja za Brendana Rodgersa v njegovi karieri. Pred tem je vodil tudi Liverpool.