Nizozemci pretrd oreh za slovenske futsaliste

Nogomet 19. Jun 202120:53 0 komentarjev
Getty Images

Slovenska reprezentanca v futsalu je v Rogatcu odigrala prvo od dveh prijateljskih tekem z Nizozemci in klonila z 2:5 (0:2). Moštvi se bosta znova pomerili v nedeljo ob 17. uri.

Slovenija je na svoji 272. uradni tekmi vpisala še 109. poraz. Tega ji je prizadejala Nizozemska, ki je bila boljša s 5:2. Gosti so sicer prvič zadeli v osmi minuti, vodstvo pa podvojili tri minute pozneje.

Boljše je bilo nadaljevanje, potem ko je na začetku drugega polčasa zaostanek domačih v 22. minuti  znižal Kristjan Čujec in v svojem 126. nastopu za Slovenijo dosegel 75. gol. A Slovenije ni prebudil.

Nizozemci so že kmalu vzpostavili ravnotežje in v 34. minuti odgovorili z novim golom, le nekaj sekund pozneje pa slovensko mrežo zatresli še četrtič. Alen Fetić je nato v zadnji minuti dosegel še drugi slovenski gol, toda gostje so takoj zatem zadeli še petič in potrdili zmago.

Slovenci se bodo proti Nizozemski znova pomerili v nedeljo ob 17. uri v Podčetrtku.