Olimpija visoko izgubila na Reki

Nogomet 8. Okt 202122:42 1 komentar
Olimpija na Kantridi ni imela svojega dne. Foto: NK Olimpija

Olimpija se je v petek, 8. oktobra, pomerila na prijateljski tekmi proti Rijeki. Na Kantridi so zmaji izgubili z visokih 6:1. Olimpija se bo v nedeljo, 17. oktobra, vrnila v tekmovalni ritem slovenske prve lige Telemach, ko bodo v Stožicah pričakali Tabor iz Sežane.

Na začetku tekme sta bili obe ekipi nekoliko bolj previdni. Do prve resne priložnosti za zadetek je prišlo v 14. minuti, ko je Vučkić poskusil z atraktivnim strelom in vratar Olimpije se je moral zelo potruditi, da je žogo odbil v kot. V 24. minuti je bil Vidovšek brez moči. Po natančni podaji pred vrata je Drmić zadel za vodstvo domačih. V 29. minuti je isti nogometaš drugič zatresel mrežo zmajev. Po zmedi v kazenskem prostoru je prišel do žoge in jo poslal v gol. Prvi polčas se je končal z vodstvom Rijeke z rezultatom 2:0.

Zmaji so drugi polčas odprli pogumneje. Kurež je prodrl po krilu, podal do Talla, slednji pa je rutinirano zaključil za znižanje zaostanka. Rezultat ni obstal dolgo. V 55. minuti je Vidovšek najprej uspel braniti strel domačih, a do žoge je prišel Vučkić, ki ni imel težav pri zaključku. Nogometaši Rijeke se niso ustavili in v 58. minuti je sledil še en zadetek. Drmić je po podaji v kazenski prostor dosegel svoj tretji gol na srečanju.  V zaključku tekme sta mrežo Olimpije zatresla še Obregon in Mudražija.