Benjamin Šeško v polno na avstrijskem derbiju

Nogomet 27. Apr 202220:28 > 20:35 0 komentarjev

Nogometaši Salzburga so v derbiju 29. kroga avstrijskega prvenstva v gosteh izgubili proti Sturmu iz Gradca. Rdeči biki so klonili z 1:2, edini zadetek zanje pa je dosegel slovenski reprezentant Benjamin Šeško.

Graški Sturm je prišel do prestižne zmage na derbiju proti Salzburgu. Domača zasedba, za katero nastopa tudi Jon Gorenc Stanković, ki pa tokrat ni bil v kadru, je tekmeca ugnala z 2:1 in se še utrdila na drugem mestu.

Zmago sta Sturmu sicer z goloma zagotovila Lukas Jager v 14. in Jakob Jantscher v 72. minuti, edini zadetek za goste, ki so vpisali sploh prvi poraz po sedmih obračunih, pa je v 22. minuti dosegel Benjamin Šeško. Komaj 18-letni slovenski napadalec se je med strelce vpisal še četrtič v letošnjem avstrijskem prvenstvu, na igrišču pa preživel vseh 90 minut.

Poraz za nogometaše s solnograškega še zdaleč ni tragičen, saj so si naslov – že devetega zaporednega – zagotovili že v nedeljo, ko so bili s kar 5:0 boljši od dunajske Austrie.