Šolakov Southampton ob napredovanju izrazil podporo Ukrajini

Nogomet 2. Mar 202222:39 > 23:04

Southampton se je v osmini finala FA pokala pomeril proti prvoligašu West Hamu. Svetniki se lahko veselijo napredovanja v naslednji krog po zmagi s 3:1, saj se Londončani na St. Mary's Stadiumu ob mnogih težavah niso znašli najbolje. V četrtek zvečer bo tudi znano, s kom se bodo pomerili nogometaši Southamptona v četrtfinalu FA pokala.

Svetniki so povedli v 31. minuti, ko je s pravim evrogolom, vodstvo Southamptonu priskrbel Romain Perraud. Na odmor so z minimalno prednostjo odšli domačini. V drugem polčasu je sledil tudi pritisk West Hama, ki je prišel do izenačenja v 60. minuti. Toda izid je bil izenačen vsega slabih deset minut. Armando Broja se je znašel v kazenskem prostoru, nad njim je bil storjen prekršek. Glavni sodnik srečanja Andre Marriner je po posvetu s sobo za VAR pokazala na belo točko. Enajstmetrovko je uspešno izvedel kapetan James Ward-Prowse. Zadnjo piko na i je v 95. minuti srečanja postavil prav Broja.

Tudi ta tekma pa je minila v znamenju vojne v Ukrajini. Angleški klub, ki je v večinski lasti Dragana Šolaka, je namreč z rumeno-modrimi žarometi ter napisom na osrednjem ekranu izrazil podporo žitnici Evrope.