Novi zmagi Argentine in Brazilije

Nogomet 2. Feb 20229:43 > 10:27 0 komentarjev
Getty Images

Nogometaši Brazilije in Argentine so v južnoameriških kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2022 vpisali novi zmagi. Argentinci so z 1:0 odpravili Kolumbijo, Brazilci pa s 4:0 Paragvaj.

V Cordobi je zmago Argentincem proti Kolumbiji, ki je dva kroga pred koncem v kar velikih težavah glede same uvrstitve na SP, zagotovil zadetek Interjevega napadalca Lautara Martineza v 29. minuti. Za Argentino je bila to deseta zmaga na 15. tekmi in je na drugem mestu s 35 točkami.

Štiri točke več imajo Brazilci, ki so si tako kot Argentinci že pred časom zagotovili vozovnico za SP. Tokrat so v Belo Horizonteju povedli v 28. minuti, ko je zadel Leedsov napadalec Raphinha, v 62. minuti je prednost podvojil novi igralec Aston Ville Philippe Coutinho, Ajaxov napadalec Antony je v 86. minuti zadel za 3:0, Rodrygo, član madridskega Reala, pa v 88. za 4:0.

Tretjeuvrščeni Ekvador je igral 1:1 v Peruju, slednji je trenutno na petem mestu lestvice, ki vodi v dodatne medcelinske kvalifikacije. Vsaj te pa si je že zagotovil Ekvador.

Točko več od Peruja ima Urugvaj, ki je tokrat s 4:1 odpravil Venezuelo, Rodrigo Bentancur (1.), Giorgian De Arrascaeta (23.), Edinson Cavani (45.) in Luis Suarez (53./11 m) so bili strelci za zmagovalce.

Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

V boju za mesta na SP ostaja tudi Čile, ki je tokrat zmagal v Boliviji s 3:2, Interjev Alexis Sanchez je zadel dvakrat za zmagovalce. Med strelci je na vrhu Bolivijec Marcelo Moreno, ki je svoj deseti gol dosegel danes proti Čilu, po sedemkrat pa so zadeli Suarez, Martinez in Neymar.