Oblak znova brez prejetega gola; Atletico vodilni

La liga 5. Dec 202019:56 0 komentarjev
Atletico
Atletico

Nogometaši Atletica Madrida so v 12. kolu La Lige z 2:0 premagali Valladolid in se s sedmo zaporedno zmago povzpeli na vrh La Lige.

V prvem polčasu je bilo srečanje zelo živahno, z nekaj lepimi priložnostmi na obeh straneh, manjkali so samo goli, nekajkrat sta se izkazala oba vratarja, Jan Oblak in Jordi Masip.

Podobna zgodba se je nadaljevala v drugem polčasu, najlepši priložnosti sta zamudila Marcos Andre pri Valladolidu in Luis Suarez pri Atleticu. Madridčani so v 56. minuti prišli do vodstva, ko je Kieran Trippier krasno podal, Thomas Lemar pa rutinirano zadel za 1:0. Po zadetku je Atletico prevzel pobudo in imel še nekaj lepih priložnosti, preden je Marcos Llorente v 65. minuti zapečatil usodo gostov, potem ko je zadel po samostojnem prodoru.

Marcos Llorente

Valladolid do konca ni imel več priložnosti in Jan Oblak je v La Ligi mrežo tretjič zapored ohranil nedotaknjeno. Na 10 tekmah je dobil le 2 gola, Atletico pa ostaja edina neporažena ekipa.