Odličen štart Dušana Kosića na klopi Tabora

Nogomet 12. Sep 202117:13 0 komentarjev
Trener Tabora je v Fazaneriji presegel svoj rekord iz obdobja pri Triglavu.

Nogometaši Tabora iz Sežane so v Šiški pri Bravu osvojili pomembne tri točke, potem ko je na klop moštva s Krasa med tednom sedel Dušan Kosić.

Nogometaši Tabora so sredi tedna doživeli spremembo na trenerskem mestu. Igorja Božića je zamenjal Dušan Kosić, avtor lanske nogometne pravljice v Celju. Ljubljančan je bil skoraj leto brez službe, zato je pred tekmo kazal nekaj nervoze, a očitno nepotrebno.

Svojo novo ekipo je dobro pripravil na gostovanje pri drugouvrščenemu Bravu, njegova taktika je bila uspešna, tako da so Sežanci z zmago 2:0 osvojili tri točke. Zdaj so pri desetih, prav vse pa so osvojili na gostovanjih.

Tabor se je od samega začetka dobro postavil na igrišču in z agresivno igro preprečeval nevarne akcije gostiteljev. Gosti so bili v nasprotnih napadih celo nevarnejši, Dominik Mihaljević je bil v 12. minuti prvi blizu zadetka. Sprožil je strel z okoli 25 metrov, toda žoga je zletela mimo gola.

Zato pa se je Taboru agresivnost izplačala v 27. minuti, ko so domači izgubili žogo na svoji polovici, Marko Krivičič ni okleval s podajo, lepo je zaposlil Rodrigua Bongonguija, ki se je znašel sam pred vratarjem Josipovićem, ta je na mestu prvega čuvaja mreže pri Bravu zamenjal Igorja Vekića, in ga zanesljivo premagal.

V 38. minuti se je Krivičič spet izkazal s podajo, z desne strani je pred vrati našel Dina Stančića, a je slednji zgrešil žogo in velika priložnost za povišanje vodstva je splavala po vodi.

Bravo si v prvem polčasu ni pripravil niti ene večje priložnosti, že na začetku drugega dela pa bi lahko prišel do izenačenja. Gregor Bajde je preigraval v kazenskem prostoru, prišel do strela, ki pa ga je požrtvovalno blokiral gostujoči branilec Mihael Briški.

Ljubljančani so imeli v drugem delu veliko premoč, Bajde je še nekajkrat poskušal s streli, a ni bil dovolj natančen, tako da so gostujoči nogometaši, ki so se do konca v glavnem branili, brez večjih težav držali vodstvo.

V 79. minuti so ga še povečali, ko je Jakoslav Stanković lepo prodiral po levi strani, podal žogo v sredino do Stančića, ta pa je z natančnim, plasiranim strelom zatresel mrežo.

Športni park Šiška,
sodniki: Šmajc, Gabrovec, Šprah.
Strelca: 0:1 Bongongui (27.), 0:2 Stančić (79.).

Bravo: Josipović, Drkušić, Križan, Kavčič, Trontelj, Trdin (od 60. Kirm), Simon (od 74. Žinko), Jakšić, Memić (od 60. Maružin), Kramarič, Bajde (od 84. Kancilija).

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Salkić, Briški, Nemanić, Ristić, Grobry, Mihaljević (od 63. Tolić), Krivičič (od 89. Ovsenek), Kouao (od 89. Kljun), Stančić, Bongongui (od 71. Stanković).

Rumeni kartoni: Trdin, Kancilija; Krivičić, Koprivec, Grobry.

Tabor bo v naslednjem krogu gostil Aluminij, Bravo pa bo gostoval v Kopru.

KONEC TEKME
90. minuta: Nogometašem Brava je postalo jasno, da danes ne bo “kruha”. Proti koncu so nehali intenzivneje napadati.

86. minuta: Rumeni karton za Jana Koprivca, ki je z zavlačevanjem kupoval čas.

79. minuta: GOOOOOOOL! Rezervist Stanković je pobegnil po levi strani, podal v srce kazenskega prostora, kjer je bil od vseh pozabljen Stančić, pomeril ob vratnici in premagal domačega čuvaja mreže. Tekma je praktično odločena.

72. minuta: Gregor Bajde je še naprej najnevarnejši za vrata Tabora. Obkrožen z dvema branilcema je prejel dolgo žogo na robu kazenskega prostora, si jo s peto dvignil naprej in poskusil s polvolejem ter zgrešil za približno meter.

65. minuta: Spet je Bajde prejel visoko žogo v kazenski prostor, z glavo je pomeril proti vratom, a je zelenica ublažila moč strela, Koprivec ni imel težav.

61. minuta: Maružin je žogo sprejel ob avt črti in podal zavrtinčeno žogo naravnost na glavo Kramariču, ki je pomeril za pol metra preveč v levo.

53. minuta: Bravo napada, Tabor bo skušal v drugem polčasu očitno poskušati iz protinapadov. Stančić se je znašel sam na polovici domačih, a kaj, ko je povsem osamljen. Obkrožen s tremi igralci v rumenih dresih je žogo hitro zapravil.

49. minuta: Bajde je prejel žogo v kazenski prostor, izigral branilca in si odprl izvrstno priložnost za izenačenje. Na strel mu je v blok skočil Briški in rešil skoraj zagotovo izenačenje.

POLČAS
44. minuta: Kouao je pomeril od daleč, žoga je oplazila enega izmed igralcev v rumenih dresih, po kotu Mihaljevića pa je žoga očitno presenetila Nemaniča. Slednji je sicer nastavil nogo, a mu je žoga bolj padla čez stopalo.

37. minuta: Dennis Kouao je podal Bongonguija, ta do Krivičića, ki je z levo zelo lepo in ostro podal pred gol, tam pa je nogo preslabo stegnil Stančić ter zapravil krasno priložnost za 0:”.

36. minuta: Bajde je snel obvezo z glave. Prišel je do žoge in se za strel odločil iz 30 metrov ter meril krepko nad gol.

27. minuta: GOOOOOOOOOOOL! Zadetek za Bongonguija. Žogo je izgubil Kramarič, Krivičić jo je izjemno natančno spravil do Kamerunca, ki se je znašel sam pred Josipovićem in brez težav zadel malo mrežico.

25. minuta: Bajde in Nemanić sta se šele sedaj vrnila na zelenico.

21. minuta: Lepa priložnost sedaj tudi za Sežano. Podaja z leve strani je presenetila vratarja Brava, Stančića pa je žoga na oddaljenejši vratnici preskočila.

20. minuta: Trontelj je v kazenskem prostoru poiskal Kramariča, ki je prišel do strela z glavo in meril nekoliko mimo leve vratnice Koprvica.

15. minuta: Trk z glavo Bajdeta in Nemanića, ki morata oba z igrišča.

11. minuta: Dominik Mihaljević je pomeril s kakšnih 30 metrov in za kakšen dober meter zgrešil cilj. Žoga je švignila mimo leve vratnice domačega vratarja Renata Josipovića.

8. minuta: Bravo ima pobudo, a večjih priložnosti za zdaj nismo videli.