Ožbolt je z letom začel na najlepši možen način

Nogomet 1. Jan 202218:32 1 komentar
Alen Ožbolt. FOTO: Guliverimages.

Alen Ožbolt, nekdanji nogometaš Domžal, nadaljuje z dobrimi igrami v prvi izraelski ligi. Danes je za Hapoel Haifo zadel pri remiju z 2:2 v gosteh pri Kiryat Shmoni.

Alen Ožbolt je v 16. prvenstvenem krogu v polno meril v 42. minuti, ko je izenačil izid na 1:1. Petindvajsetletni napadalec, ki se je v statistiko vpisal tudi z rumenim kartonom, je bil na igrišču do zadnje minute tekme, ki se je končala z remijem 2:2.

To je bil njegov šesti prvenstveni gol v 16. prvenstvenem nastopu v tej sezoni, Ožbolt je drugi najboljši strelec svoje ekipe, ki je trenutno na petem mestu tekmovanja, v katerem nastopa 14 ekip.

Ožbolt je v Hapoel prišel lani poleti, potem ko ga je v Izrael posodil Slovan iz Bratislave. Ožbolt, ki je mladinec Domžal, je v tujino odšel že kot najstnik. Najprej je bil dve leti član Borussie Dortmund, pri kateri pa je igral le za rezervno ekipo, potem je v Avstriji igral za Hartberg, in se pred odhodom na Slovaško leta 2020 leto in pol mudil v Bolgariji. Igral je za Lokomotiv Plovdiv.