Panathinaikos slavi Slovenca: Andraž Šporar prekinil strelski post (VIDEO)

Nogomet 7. Jan 202420:42 0 komentarjev

Panathinaikos je v 17. krogu grške superlige z 2:1 ugnal Panetolikos. Junak zmage Atenčanov je bil slovenski napadalec Andraž Šporar, ki je v igro prišel na začetku drugega polčasa in dosegel dva zadetka.

Potem ko v prvem polčasu nismo videli zadetkov, je trener Panathinakosa Fatih Terim, ki je na klopi zelenih iz Aten zamenjal Srba Ivana Jovanovića, v igro poslal slovenskega napadalca Andraža Šporarja, ki se mu je z zadetkom odkupil že pet minut kasneje.

Podajo je v kazenski prostor poslal Juankar, slovenski napadalec pa je z glavo matiral Stefanosa Kapina.

Atenčani so prednost zadetka držali vse do konca rednega dela, ko je Šporar v 89. minuti zadel še drugič in potrdil zmago. To sta bila njegova prva zadetka po začetku novembra, ko je odločil srečanje na gostovanju pri Lamii.

Gostje so v sodnikovem dodatku dosegli častni zadetek za 1:2, a zmaga in tri točke so zanesljivo ostale v žepu Panathinaikosa. Za domače je celotno srečanje odigral tudi Adam Gnezda Čerin, medtem ko Benjamina Verbiča ni bilo v kadru Atenčanov.

Fatih Terim je na drugi tekmi na klopi grškega velikana zmagal še drugič. Prvi pravi test pa ga čaka v sredo, ko bo Panathinaikos v sklopu grškega pokala pričakal Olympiacos.